Tento dopis nám přišel do redakce pro veterinářku Hanku Žertovou a reaguje na její rady ve článku: Psa se špatnou zkušeností těžko převychováte. Ve kterém paní Žertová upozorňuje, že vychovat aljašského malamuta či podobná velká plemena není vůbec snadné...

Vážená paní doktorko!

Dovolím si napsat několik málo poznámek k našemu hafanovi.

Máme - samojeda - je to velice milý a hlavě krásný pes. Jsme s ním moc spokojení a hlavně nemusíme mít strach, že zaútočí na nějakého člověka, nebo na málé dítě, vyrůstá ve spokojené rodině, kde mu ještě dělá společnost jeden malý pes pudl a tří kočky, jeho otec je mezinárodní šampion a, jak píší chovatelé, stále smějící se pes s kouskem vypláznutého jazyka.

Nechci se prosím chlubit tím, že kamkoli se s ním přijdeme, tam budí pozornost a těchto psů u nás mnoho není. Byli jsme sním na pouti v Chrudimi, kde byl středem pozornosti malých dětí, které občas olízl. Je to severský pes a byl stále mezi lidmi, nemohu proti němu říci půl slova. Jsme moc rádi, že ho máme také. Také jsem se dočetl, že tito psi se používají k terapií malých postižených dětí.

S pozdravem,
František

Posílejte mi dnes příběhy a fotky o své příbuzenské podobnosti. Máte bratra, který vám z oka vypadl? Dědečka? Bojíte se, že jednou vaše děti budou po vašich rodičích? To všechno mě zajímá! Vaše strachy, radosti i humorné historky, ideálně doložené fotkou, anebo naopak vaše fotky a fotky vašich příbuzných doložené krátkým komentářem, čekám pod heslem „Pribuzenska podoba“ na e-mailu: redakce@zena-in.cz. Nejlepší příspěvek oceníme malým dárkem!


B) Model z plánované jarní kolekce 2010 návrháře Alexandera McQeena.

Reklama