S Petrem (42) se brali krátce po škole a brzy na to zplodili dvě děti. Jenže časem zjistili, že každý z nich chce od života něco jiného. „Postupně jsme se odcizovali, až každý z nás měl v podstatě svůj vlastní život. Neříkám, že mě Petrova nevěra nezasáhla, ale vlastně se to dalo předpokládat. Žili jsme vedle sebe spíš jako bratr se sestrou. Zamiloval se do své studentky a rozhodl se odejít za ní. Já mu nebránila, a tak došlo na rozvod. Jen naše děti z toho byly špatné. Davídkovi tehdy táhlo na deset a Klárce na osm let,“ vypráví Simona s tím, že krátce po rozvodu museli navíc řešit, kdo a kde stráví Vánoce.

Děti plakaly, že chtějí být na Štědrý den s oběma rodiči. Nedokázaly si mezi maminkou a tatínkem vybrat. A tak Simona s Petrem dospěli k jedinému možnému řešení. Dopřejí jim to, oč je připravili – úplnou rodinu. Tedy alespoň o svátcích. „Vysvětlili jsme jim, že se k sobě rozhodně nevracíme, jen společně strávíme Vánoce. I tak byly šťastné jako blechy. Zase se na jejich tvářích objevil úsměv, vzpomíná Simona, která svátky raději uspořádala na neutrální půdě. V horském hotelu, kde pohromadě strávili týdenní dovolenou.

„Myslela jsem, že to bude divné, ale vůbec ne. Docela jsme si to užili. Lyžování a další aktivity odbouraly dusnou atmosféru. A tak se tento vánoční scénář opakoval i další roky, až se z toho stala hezká tradice. Také letos se chystáme na hory, jen jsme už před čtyřmi lety museli změnit místo. Podstatně nás totiž přibylo,“ usmívá se Simona, která se znovu vdala a má dalšího potomka – roční dceru Alex. Znovu ženatý je také Petr. Nevzal si ale onu studentku, nýbrž rozvedenou maminku dvou dětí. Takže jich společně zasedá ke štědrovečerní večeři rovných devět. A tento rok se přidá i Petrova maminka, která ovdověla.

„Pronajímáme si celou horskou chatu, kam se všichni pohodlně vejdeme, a kde má každý své soukromí. S bývalým manželem jsme už nadobro zahodili veškerou zášť a jsou z nás dobří přátelé. Naštěstí máme oba dva partnery, kteří naše rozhodnutí chápou a tolerují. Myslím si, že rodiče by se po rozvodu vždy měli povznést nad vlastní ego a myslet hlavně na své děti, když už je mají, dodává Simona.

Čtěte také:

Reklama