bo.jpg
Foto: Shutterstock

Samozřejmě, každý má trochu jiný vkus a vcítění do příběhů, které ho oslovují. My jsme se v redakci shodly, že nová knížka od Lidky Kábrtové rozhodně stojí za přečtení. Rády na ni napíšeme recenze:

Vendula, šéfredaktorka

Pár let zpět jsem četla Místa ve tmě a na novou prózu od Lidmily Kábrtové jsem se moc těšila. Její knihy do vás nevlijí optimismus, ale naopak vás donutí přemýšlet a vnímat každý detail. A přesně taková je i nová kniha Čekání na spoušť. Hrdinové bojují se svými osudy, smutky i strachy statečně. A vám nezbývá, než je s každým z nich prožívat taky. Nečekejte tedy “řachandu”, ale opravdové silné příběhy, kde zdánlivě malé rozhodnutí jedné postavy, změní životní cestu jiné.

Klára, ředitelka obchodního odděleni

S Lidkou se známe osobně a vydání nové knížky mě potěšilo. Ptala se mě, jak se mi knížka líbila a já jí ráda odpověděla, že je opět skvělá. Život nás někdy dostane do situací, které nemůžeme úplně ovlivnit nebo nechceme. Zajímavě a poutavě popsané příběhy postav, které se vzájemně potkají, ale stejně se minou. Lidka umí krásně poskládat slova, nenudila jsem se ani chvíli, mám ráda chytře napsané příběhy. Obdivuji a oceňuji smysl pro detail při popisu souvislostí, toho, čím se jednotlivé postavy zabývají, což podtrhuje jejich věrohodnost. Za mě mám určitě tato knížka místo v knihovně. I když není úplně veselá, je ví síla. Měla jsem z ní velmi jasný pocit, že i když se to někdy nezdá, svůj osud přece jen máme v rukou a některá rozhodnutí není dobré promarnit, vždy je naděje a je to jen na nás.

Náš redakční tip, přečtěte si novinku od Lidky Kábrtové: Čekání na spoušť

obrazek.png

Více najdete na webu nakladatelství HOST ZDE.

Román v osmi příbězích o špatných rozhodnutích, nepochopení i naději 

Zuzana jede k moři, aby vymazala děsivý sen. Jitka se stydí za faldy na břiše a nechce se s nikým srovnávat. Hana při náhodné cestě autem nalezne svoji babičku. Pavel našel klid při práci v lese a už nechce nic pokazit. Iveta obléká mrtvé a skrývá vytetovaného hada. A Libor prostě jen fotografuje… Patří k sobě, jsou svým způsobem jedna rodina, přesto se míjejí. 
Povídkový román Čekání na spoušť je kronikou takového míjení, prostírající se na ploše sedmdesáti let. Kniha v koncentrované podobě ohledává, jak zdánlivě ne důležitá rozhodnutí jedněch ovlivňují životy druhých a jak se nenápadná událost může dotknout někoho, o kom to vůbec ne tušíme.

Dále si od Lidmily Kábrtové můžete přečíst

Koho vypijou lišky

61e55570c5c14obrazek.png

Více najdete na webu nakladatelství HOST ZDE.

Místa ve tmě
61e5558cc14fcobrazek.png

Více najdete na webu nakladatelství HOST ZDE

Lidmila Kábrtová
(nar. 1971) vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a později také obor marketingová komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Několik let se věnovala žurnalistice, pak se zaměřila na oblast public relations, v níž pracuje už více než dvacet let. Je autorkou rozhlasové hry pro děti Šedivák, za jejíž scénář získala ocenění v soutěži ČRo, napsala také několik her v projektu ČRo 3 Vltava — Minutové hry. Knižně debutovala experimentální prózou Koho vypijou lišky (2013). V roce 2018 vydala sbírku povídek Místa ve tmě, za kterou získala hlavní cenu Nadace Český literární fond. 

Reklama