píše čtenářka s nickem Maryene, která jeden čas bydlela v paneláku a svůj balkon poznala už z dálky. Dnes má konečně vysněnou terasu a už se těší, že na ní bude „bydlet“ mezi květinami

Hezký den mezi kytkami přeji i všem ženám, protože si neumím představit, že by to mohlo být jinak. Když jsem kdysi před lety navštívila svoji bývalou spolužačku v jejím novém, krásném a přepychovém bytě, hned na první pohled mi v něm něco chybělo a necítila jsem se v něm dobře.

Byl krásný a vkusně zařízený, ale nebyla v něm jediná kytka a tak působil zcela mrtvě. Vždycky jsem bydlela v domě a tedy i se zahradou a dá se říct v souladu s přírodou. Moje maminka byla milovnice květin a tak bylo samozřejmé, že i já jsem k nim získala lehce vztah.

Když jsem z nečekaných důvodů musela před pár lety bydlet dokonce i v panelákovém bytě, kytky mě doprovázely i sem a náš malý balkon se na chvíli stal oázou, kde jsme si alespoň mohli sednout a vypít kávu. Při pohledu na náš velký panelák, kde většina balkonů byla pouze jakýmsi skladištěm, jsem poznala náš byt už z dálky. Opačný pohled byl ovšem moc hezký zvláště na jaře. Dívali jsme se přes naše květinové truhlíky přímo do parku s urostlými sakurami.

Balkon

Přesto jsem si v bytě snila svůj sen o rodinném domku, kdy posnídáme ještě v županu na terase a vyjdu si bosou nohou do trávy. Ten sen jsme si splnili. Naše zahrada je ještě „moc mladá“, ale baví mě vylepšovat ji. Těším se, až pominou mrazíky a dám na terasu truhlíky s kytkami, oleandry a palmu a truhlíky do oken.

pohled z terasy

Maryene

Milá Maryene, máte můj obdiv. ta skalka je pastvou pro oči. Ale ani ten balkonek nevypadal špatně, je vidět, že máte vkus.

Jak se vám líbí fotky od čtenářky Maryene, milé ženy-in? Pochlubíte se také svým balkonem, terasou, nebo třeba jen vyzdobeným okenním parapetem? Napište nám na dnešní téma „balkonové zahrady“ na adresu:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama