Spojte pracovní a rodinný život, pracujte na dálku

Práce na dálku je nový a rychle se rozvíjející trend, který je ale lidmi často vnímán spíše negativně. V mnohých z nás je stále zakořeněná představa, že člověk pracující mimo kancelář neodvádí potřebnou práci, špatně spolupracuje s kolegy, narušuje firemní kulturu a je příčinou ztráty citlivých firemních dat. Opak je ale pravdou. Z praxe se potvrdilo, že člověk pracující na dálku je efektivnější, dokáže se lépe soustředit a často také pracuje déle. Navíc ušetří finanční i časové náklady na dojíždění a může se tak věnovat své rodině či svým zájmům.

Rostoucí oblibu práce na dálku potvrdily také výsledky loňského průzkumu, které ukázaly, že v současné době praktikuje práci na dálku přibližně 10% firem. Mezi ty nejvýznamnější se řadí například společnosti IBM, Microsoft, Komerční banka, Česká spořitelna, Vodafone, či Jan Melvil Publishing.

prace

Prací na dálku se v současné době zabývá také stejnojmenná kniha od zakladatelů úspěšné technologické společnosti 37signals, Jasona Frieda a Davida Heinemeiera Hanssona. Ti se věnují práci na dálku již několik let a své zkušenosti s ní se nyní rozhodli sdílet také s ostatními. Kniha je tak příručkou, která seznamuje zaměstnance i zaměstnavatele s životem vzdálených pracovníků, poskytuje jim nejrůznější tipy a rady a snaží se vyvrátit některé ze stereotypních představ, které často mezi lidmi převládají.

Pokud hledáte odpovědi na otázky: „Jak spolupracovat na dálku? Jak řídit vzdálené pracovníky? Jaké jsou výhody práce na dálku a na co si dát pozor? Co když zaměstnavatel práci na dálku odmítá?“, pak je kniha určená právě vám!

Reklama