Vydavatelství časopisu WINE & Degustation přichází s ojedinělou publikací s názvem „PRŮVODCE NEJLEPŠÍMI VÍNY ČESKÉ REPUBLIKY“, která bude od letošního roku vycházet vždy na začátku letní turistické sezóny v českém a anglickém jazyce.

vinoInspiraci jeho tvůrci hledali ve velmi prestižních průvodcích víny ve Francii, Itálii, Rakousku a Španělsku. Tyto publikace mají v uvedených zemích pravidelně širokou škálu čtenářů všech věkových kategorií. Podobný průvodce dosud nikdy nebyl v ČR publikován.

Průvodce má být cenným zdrojem informací pro všechny milovníky vína z domova i ze zahraničí, kteří mají o vína z České republiky zájem. Pro profesionály je naprosto nezbytnou pomůckou pro výběr vín k jejich práci. Každé vinařství je přehledně představeno na jedné tiskové straně s podrobnými údaji o historii i současnosti včetně nezávislého dlouhodobého hodnocení vinařství a jejich nejlepších vín. 

Nejdůležitější devizou této publikace je v branži velmi respektovaný autorský tým, pečlivě sestavený z nejlepších dlouhodobých spolupracovníků časopisu WINE & Degustation, který je zárukou korektního a nezávislého hodnocení vín a vinařství, a tedy neodiskutovatelné kvality celé publikace.

Autoři:

vinari

  • Michal Šetka - šéfredaktor WINE & Degustation a degustátor mnoha prestižních zahraničních i tuzemských vinařských soutěží
  • Ivo Dvořák - viceprezident Asociace sommelierů České republiky a držitel mnoha prestižních ocenění
  • Jakub Přibyl - současný nejlepší sommelier České republiky
  • Roman Novotný -  sommelier Michelinem oceněné restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise, která v České republice pracuje s tuzemskými víny nejsofistikovanějším způsobem
  • Richard Süss – head sommelier MAKRO/METRO, který do projektu přinese pohled významného obchodníka s tuzemskými víny všech cenových kategorií

knOjedinělý je i způsob výběru a hodnocení vín. Na rozdíl od klasických soutěží vín jsou veškerá zařazovaná vína degustována každým z autorů, převážná většina vín v průběhu posledních šesti měsíců několikrát a při různých příležitostech. Tím se maximálním možným způsobem odstraní případné chyby a nepřesnosti v hodnocení.  Celkově autoři ohodnotili přibližně 2000 vzorků českých a moravských vín od téměř dvou set vinařů a vinařských firem.

„PRŮVODCE NEJLEPŠÍMI VÍNY ČESKÉ REPUBLIKY“ vyšel koncem července 2014 a na trhu bude až do jara příštího roku. K dostání je za cenu 249 Kč v obchodech s knihami, ve vinárnách, vinotékách, distribuční síti časopisu WINE & Degustation, na e-shopu WINE & Degustation, v turistických informačních centrech a dalších místech, na nichž turisté hledají informace o možném vyžití v České republice a samozřejmě i u mnoha vinařů. 

Hlavním partnerem projektu je společnost MAKRO. Publikace je realizována za podpory Vinařského fondu ČR. 

Zdroj: tisková zpráva

Reklama