Čtenářka vitulka má dvouletého syna, který je večer velmi živý. Ale nestěžuje si, jen se těší na dobu až bude větší a přitom si uvědomuje, že pak zas bude vzpomínat na současnost. Děkuji Vám vitulko za příspěvek. Já na tu dobu, kdy kluci byli malí vzpomínám hrozně moc rád. Opravdu to byly krásné časy…

Přeji všem krásný den. K dnešnímu tématu bych ráda přispěla i já, protože když se zamyslím, tak moje večery mají k nudným večerům hodně daleko.

Každý večer máme totiž vesměs ve stejném duchu - točí se kolem našeho právě dnes dvouletého syna. Už je to dávno, kdy jsem si každý večer sedla na pohovku k televizi a sledovala svůj oblíbený seriál.

Narozením syna nabraly večery zcela jiný směr, a to úderem šesté hodiny večerní, kdy chystám večeři jak pro syna, tak pro manžela. Pak následuje rychlý úklid kuchyně a manžel se zatím se synem přesouvá do koupelny, kde si dají spršku nebo vanu a pak nastává opět moje úloha v podobě masáže potřebnými mastěmi proti atopickému ekzému a rychlému převlečení do pyžámka.

Ale tím náš večer zdaleka nekončí. Ba naopak, právě začíná. Syn totiž ve vodě „ožije“ a žádné na kutě se nekoná :-) Pak následují společné večery v naší velké posteli, kam si syn nanosí kromě bagrů, traktůrků a autíček i knížky a začíná pravý pohádkový večer.

Uvelebí se na přikrytém manželovi a začíná nám vyprávět své příběhy při sledování televizních novin. Když nás po osmé hodině opravdu přepadne únava, zkusíme zavelet, aby se syn přesunul do své postýlky.

Občas uspějeme, ale je to opět něco za něco. Syn totiž zavelí „houpy“ a jeden z nás, většinou já se toho chopím, aby byl manžel odpočatý do práce, se obětuje a jde maličko drncat postýlkou na kolečkách, aby nejpozději do dvaceti minut už spokojeně oddychoval a spinkal jako andílek.

To už je většinou po deváté hodině večer a nejsem schopná ničeho jiného, než spánku.

Neříkám, že si stěžuji. Jsem ráda za každou chvilku se svými kluky. Ale občas si postesknu a zase bych chtěla aspoň jednou za týden mít večer jen ve dvou, držet se za ruce v posteli, užít si tu romantiku a o čtení knihy ani nemluvě. Mám jich tu spousty, co bych si ráda přečetla, jen času je tak málo.

Ale co, syn brzy vyroste a bude mi číst sám, a pak ještě budu s láskou vzpomínat na naše krásné večery :-)

Zdraví vitulka


Dnes máme téma dne : Jak trávíte všední večery. Více k tématu, a co můžete získat za příspěvek, se můžete dovědět kliknutím na ZDE

Příspěvky posílejte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Reklama