Narození z druhé strany
 
Je to již sedm let, co se narodila malá holčička. Okamžik narození byl rychlý, jenom okolnosti byly zvláštně postavené.
 
Budoucí matka měla již jedno těhotenství za sebou, dítě je ale odložené v ústavu. A nyní čekala své druhé dítě. Těhotenská poradna? Kdepak, to je přeci ztráta času. Správná výživa? Ale kdež, to stojí moc peněz. Duševní pohoda těhotné? Tak na to už vůbec nebyla žádná nálada. Holčička se narodila v sanitce, protože nebyl čas dřív odjet. Žádný lékař nedokázal určit, jestli problémy dítěte jsou z důvodu nedonošenosti, nikdo nic nevěděl. Za týden matka porodnici opustila a podepsala souhlas s umístěním dítěte do kojeneckého ústavu. V ústavu zůstala holčička dalších pět let.
 
Nyní je holčička druhým rokem u nás. Když jsem ji poprvé viděla, tak to bylo takové malé narození. Blonďaté vlásky, modré oči.... Taková holčička čekala naši rodinu v dětském domově. Získala naráz nové rodiče, nové sourozence.
 
Lze toto také počítat jako příběh narození? Stále doufám, že ano. Když se nepovedlo první narození, třeba se podaří vstup do života s novou rodinou. Stále totiž následky prvního narození odstraňujeme.
 
Atabe
 
Milá Atabe, máte srdce na pravém místě... Hodně štěstí.....
Reklama