K revizorům nemám žádný vyhraněný vztah. Nemám je ráda, ale ani nerada. Beru je prostě jako lidi, co dělají své zaměstnání, které není zrovna populární. Ovšem jak mě to tak připadá, jsem jedna z mála. Někdy mám pocit, že můžeme pořádat hon na revizory. Ale proč? Že dělají svoji práci? Že kontrolují to, abychom se nevozili zadarmo, nepodváděli? Vždyť koupení a „štípnutí“ jízdenky by mělo být naprosto samozřejmé. Zrovna tak, jako zaplacení rohlíku v obchodě, zaplacení jízdy v taxíku. Zatím se naším národním sportem, stává jízda na černo. Lidé se trumfují, kolikrát jeli „zadáčo“ , kolikrát je chytli, kolikrát jim, těm otravným revizorům utekli. A ještě navíc vám někteří sdělí, jak bohatě se jim to vyplácí, když si sečtou kolikrát si nekoupili jízdenku a odečtou případné pokuty.

 

Taky jsem nebyla jiná. Ale v bylo to v těch šílenejch puberťáckej letech. Obdivovala jsem odvahu spolužáků a sama si koupila jízdenku, protože jsem se strašně bála a měla jsem pocit, že mi to snad každý uvidí na čele, že  – NEMÁM JÍZDENKU! A když už jsem opravdu jela na černo, ať už z důvodu adrenalinu nebo prostě jen proto, že jsem neměla peníze (peníze byly, ale proč je dávat na jízdenku, když si můžu koupit něco jiného), tak revizoři nikde. Naopak, když jsem jí měla a snažila se být děsně nápadná a hrála jsem si na to, že jízdenku nemám, tak revizoři si mě naprosto nevšímali. Byla jsem pro ně vzduch. Tak mě to přestalo bavit.

A dnes? Dnes si jízdenky kupuji už opravdu při každé jízdě. Musela bych se propadnou studem, kdyby mě ti tolik proklínaní revizoři nachytali. Pohledy ostatních pasažérů, jejich šuškání, červená bych byla až … no víte až kam. Navíc bych to asi taky musela vysvětlit svým dětem, proč jsem podváděla, proč to dělám, když jim vykládám, že něco takového se přece nedělá. A za to mi to opravdu nestojí.

 

Šárkaa


 Milá Šárkaa,

 

nedávno som sa dočítala, že k populárnym športom v Čechách patria aj krádeže.

Tie sa týkajú nie len ulíc, ale aj obchodov. Aj mňa pred dvoma rokmi okradli a ani neviem ako... Je to horšie ako dostať pokutu, najma ak prídete o osobné doklady.

Reklama