Také milujete tu podmanivou atmosféru kamenného divadla, kde herci opravdu hrají, kde opona dramaticky šustí a kde se můžete předvést ve svých nových lodičkách? :-) Pak nám jistě dáte za pravdu, že k těm nejúžasnějším divadelním okamžikům patří návštěva Národního divadla.
Národní divadlo v Praze patří vedle České filharmonie a Národní galerie k nejvýznamnějším českým kulturním institucím s bohatou uměleckou tradicí, kterou vytvářely a udržovaly přední osobnosti české společnosti. Dnešní podobu Národního divadla tvoří tři umělecké soubory - opera, balet a činohra - které střídavě vystupují v historické budově Národního divadla, ve Stavovském divadle a v Divadle Kolowrat. Všechny tři umělecké soubory vybírají svůj repertoár nejen z bohatého klasického odkazu, ale vedle domácích autorů se zaměřují i na moderní světovou tvorbu.
Činohra Národního divadla má v současné době na svém repertoáru nejeden poklad světového nebo českého divadelnictví. Můžete se například přijít podívat na Lucernu, Markétu Lazarovou, Sluhu dvou pánů, Komedii omylů, Maryšu nebo třeba klasické drama Cyrano z Bergeracu s Davidem Prachařem v hlavní roli, které mělo premiéru v říjnu loňského roku. Na scéně Stavovského divadla se od 21. ledna hraje slavné milostné drama Romeo a Julie (režie Vladimír Morávek) a v dubnu se chystá na prkna Národního divadla premiéra hry Josefa Kajetána Tyla Krvavé křtiny čili Drahomíra a její synové.
Máte rádi balet? Líbí se vám, jak umělci dovedou pohybem vyjádřit každičké hnutí své mysli? Právě pro vás jsou rozhodně určena baletní představení ND jako Šípková Růženka, Labutí jezero, Romeo a Julie nebo Louskáček. Na konci února přichází balet Národního divadla se zajímavou premiérou taneční komedie Zkrocení zlé ženy (choreografie John Cranko).
Z operního repertoáruNárodního divadla zmiňme například inscenaci Janáčkovy Lišky Bystroušky, která je zamýšlena jako rodinné představení na jednu stranu zdůrazňující hluboký filozofický rozměr díla, zároveň však využívající komiksovou barevnou hravost Janáčkovy operní alegorie. Hudebního nastudování se ujal Bohumil Gregor, režiséry jsou bratři Michal a Šimon Cabanovi.

Všechna tato představení, podobně jako představení ve Stavovském divadle, v divadle Kolowrat nebo ve Státní opeře Praha, můžete shlédnout i v případě, že nevydáte ze své peněženky ani korunu. Jak? Pokud jste členy SMART klubu společnosti Shell, můžete své nasbírané body použít k nákupu vstupenek do některého z uvedených stánků českého divadla. Po odečtení příslušného počtu SMART bodů obdržíte na čerpacích stanicích Shell poukázky, a ty pak vyměníte za vstupenky ve všech pokladnách Národního divadla. Více o SMART klubu zde. Na činohru vám postačí 490 SMART bodů, na balet 790 a na operu 1190 SMART bodů. Pro Vaši představu – 490 SMART bodů získáte přibližně za deset natankováni do Octavie.