Klasické dělení na modré vybaven pro narozené chlapečky a růžové či červené pro holčičky praktikuje i budoucí maminka Zuzka, jejíž těhotenský blog v našem magazínu sledujete. A tak, pokud se omylem narodí holčička, bude si muset zvyknout na modrou.

zuzkaZuzka dostala zásilku od Babypointu a našeho magazínu. Udělalal jí velkou radost, a hned se s nový dětským vybavením vyfotila.

Do všech těhotenských změn jí ještě přibyly změny v práci a tak často lituje, že noc netrvá alespoň o dvě hodiny déle...


Začátek října byl u nás poměrně rušný. V práci je hlavní změnou to, že se naše společnost sloučila s jinou, takže mám nového zaměstnavatele, a tedy i novou nadřízenou. Zatím to je celkem v pohodě, ale přiznávám, že už se těším, až odejdu na mateřskou dovolenou. I když se snažím dostatečně spát, tedy většinou těch 8,5 hodin, stejně je mi to málo a jsem stále unavená. Do práce chodím tak, abych tam byla už po půl sedmé, ale co bych za to dala si občas přispat nebo si alespoň moci přes den na chvilku lehnout.

zuzkaKdyž jsme se s Honzou minulý týden vraceli z práce, čekalo na nás doma překvapení. Dvě velké krabice od Babypointu, partnera těchto těhotenských týdeníčků. Nedočkavě jsme je odnesli do budoucího dětského pokojíčku a začali je vybalovat. Autosedačka v tmavě modrém provedení je naprosto úžasná. Budeme si muset nacvičit, jak se přidělává do auta, abychom, až si povezeme toho našeho drobečka z nemocnice domů, v lednových mrazech nezápasili s připnutím do auta.

Z dalšího balíku jsme vybalili přebalovací podložku, překvapilo mne, jak je veliká, a hrací deku. Hned jsme ji sestavili na zem a mne nenapadlo nic chytřejšího než si na ní lehnout a podívat se, co Reacher vlastně uvidí, až se bude pod zavěšenými hračkami převalovat. Už vidím, že až bude deka na zemi, budeme ji muset bránit především před Sárou (naší kočkou).

zuzka

Pak jsem zjistila, že od BabyPointu máme doma vlastně už i rozkládací cestovní postýlku, kterou jsme pořizovali před pár lety pro mého synovce, aby měl kde spát, když k nám přijede. Ta je taky skoro jako nová, až na síťovinu v bočních stranách, která utrpěla šrámy od našeho zvěřince.

Navíc nám ještě minulý týden přivezla zásilková společnost objednaný koberec do dětského pokojíčku z Tchiba - modrobílá kostka. Tedy, jestli se doktor spletl a místo kluka si přineseme domů holčičku, tak bude mít smůlu - bude si muset oblíbit modrou barvu. :-)

Ke konci týdne jsem měla zase kontrolu u lékaře. Dorazila jsem tam jen tak tak a už si mne sestřička volala dovnitř. Při měření tlaku jsem nevypadla ze svého standardu nízkého tlaku, ještě jsem si postěžovala na znovu se hlásící žaludeční nevolnosti, naštěstí bez zvracení, ale zato spojené s pálením žáhy. Sestřička mi doporučila nějaká lízátka z lékárny, prý na tohle pomáhají, tak pokud se mi to bude zhoršovat, asi se vydám lízátkovou cestou. Pan doktor pak zkontroloval malému srdíčko a spokojen s výsledkem dál zjišťoval riziko předčasného porodu. Celkový verdikt z návštěvy ordinace - vše je v pořádku a zcela normální. Při odchodu jsem ještě dostala instrukce, kam se objednat na vyšetření těhotenské cukrovky, a mohla jsem jít. Když bude i nadále vše tak, jak má, další kontrola opět za 4 týdny.

Zuzka


Teda, ta fotka na dečce je výborná!

Zuzko, jsem moc zvědavý, jak probíhá vyšetření té těhotenské cukrovky, popíšeš nám to do deníčku krok za krokem?

Čtěte Zuzčin blog

Reklama