DítěVyšetřování případu brutálního týrání dítěte ukončili ostravští policisté návrhem na podání žaloby. Informovala nás o tom policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Obětí týrání byla devítiletá dívka. Téměř tři roky, od poloviny června 2006 do března 2009, ji měla týrat sedmadvacetiletá družka její devětadvacetileté matky, která s nimi žila ve společné domácnosti. Dítě vulgárně urážela a fyzicky napadala v noci, kdy byla jeho matka v práci.

„Podezřelá žena měla dítě bít rukou i pěstí, různými předměty, například vařečkou či kovovou naběračkou. Údery měly směřovat nejen do obličeje, ale po celém těle. Dítě mělo být štípáno, taháno za vlasy, topeno ve vaně, škrceno, kopáno, páleno cigaretou. Po výčtu hrůzností je jasný i následek, děvčátko utrpělo nejen různá fyzická zranění na různých částech těla, ale zlé nakládání zanechalo stopy na její psychice v podobě psychotraumatu,“ uvedla Holčáková.

 

 

Vloni počátkem prosince napadání vyvrcholilo útokem kovovou rukojetí metrové naběračky. Poté skončila dívka v nemocnici, odkud nechtěla domů. V březnu 2009 případ oznámila na policii třídní učitelka dívky, která si všimla modřin. Oběť útoků se jí pak se vším svěřila. Řekla jí také, že doma nemá teplé jídlo, živí se rohlíky a salámem, zato zná dobře drogy, které družka její matky užívala.

Státní zástupce neprodleně nařídil odebrat dítě z rodiny. Ženu podezřelou z týrání policisté zadrželi 16. června. Za její činy jí hrozí dva roky až osm let vězení.

Fotografie: ilustrační

Jaký trest byste narkomance za tento čin navrhli?

Reklama