Dnes začíná Mistrovství světa ve fotbale. Čeští fotbalisté sice budou poprvé hrát až v pondělí proti USA, ale už dnes mi kamarádka e-mailem poslala toto nařízení:

NAŘÍZENÍ
o pravidlech chování manželek v době konání

Mistrovství světa ve fotbale 2006

§ 1

V době od 9.6.06 do 9.7.06 je manžel absolutním vládcem nad TV přijímačem a jeho dálkovým ovládáním.

§ 2

Manželka se v uvedené době mlčky věnuje domácím pracím.

§ 3

Před každým zápasem musí manželovi položit k televiznímu křeslu přepravku vychlazeného piva, přičemž důraz se klade na slovo "vychlazené".

§ 4

Manželce je přísně zakázáno zdržovat se v televizní místnosti v průběhu hry.

§ 5

O přestávce má manželka 15 minutové právo vstupu, aby mohla vyprázdnit popelníky a nahradit prázdná nápojové láhve chlazenými plnými láhvemi. V případě zájmu se podávají různé pamlsky. Šustění s obaly je nepřípustné. Verbální komunikace je zakázaná.

§ 6

Nejpozději 30 minut před začátkem zápasu musí manželovi předložit s láskou připravené zpravidla teplé jídlo. I v této době musí byt klapačka manželky zavřená, aby manžel nebol rušen při mentální přípravě na nadcházející hru.

§ 7

V době konání mistrovství světa je nutné se vyvarovat jakékoliv činnosti sloužící k rozmnožování. Manželka má zakázané nosit oblečení, které by mohlo u manžela vyvolat touhu po takovéto činnosti.

§ 8

V případě, že manžel velkodušně dovolí manželce zhlédnout na minutku anebo dvě průběh hry, musí se tato zdržet jakýchkoliv projevů a otázek, které by prozradily její nedostatečnou úroveň fotbalovotechnického intelektu (např.: Co je to ofsajd?). Okamžitým vykázáním z místnosti budou ohodnocené poznámky typu: "Ach, ten Beckham dnes opět vypadá úžasně".

§ 9

Jestliže manželky neporuší ani jedno ustanovení předcházejících článků, manžel je povinný odměnit manželku tím, že:
a) nerozleje pivo
b) nenatrousí v okruhu 3 metrů okolo svého trenérského (televizního) křesla
c) při spotřebě pokrmu uvedeného v § 6 nebude neustále připomínat kulinářské schopnosti své matky.

§ 10

Nařízení nabývá účinnosti dne 9. června 2006.


...naštěstí můj přítel je nefotbalový! Ale jak je to u vás? Co se změní se začátkem šampionátu? Jak se začne chovat Váš manžel? Napište: redakce@zena-in.cz

P. S.: protože Natálka stejné nařízení vydala už včera, přidávám pár informací navíc (díky Rikině za upozornění):

Na Staroměstském náměstí v Praze již dnes začíná v 16:30 Pražské fotbalové léto. Je připravena velkoplošná projekce všech zápasů MS plus kulturní akce. Od 18 hodin můžete vidět úvodní utkání Německo - Kostarika.

Reklama