narcis

Není snad jediné zahrádky, kde by v této době nekvetly narcisky, typické krasavice jarních záhonků. Byla vyšlechtěna řada odrůd, ale možná máme stále nejraději ty obyčejné, bílé, které tak nádherně voní.

Narcisky jsou oblíbenými květinami jarních zahrádek. Patří mezi cibuloviny, které se sází už na podzim. Pro mnohé zahradnice je však sázkou do loterie, zda se jich na jaře vůbec dočkají. Někteří hlodavci si cibulkami zpestřují svůj jídelníček. A někdy jim v tom nezabrání ani ochranné košíčky.

Ale nebuďme skeptické a věřme, že většina zasazených narcisek zimu přežila a dělá nám teď radost na záhonu nebo v trávníku.

Narcisky v mnoha odstínech od bílé až po oranžovou prozáří každou zahrádk, a ještě ji nádherně provoní. Voní všechny, ale bílé jsou nepřekonatelné. Jako by chtěly dohnat to, že nevypadají tak impozantně jako jejich vyšlechtěné sestřenice.

Co udělat, aby vydržely déle ve váze

Kupujte jen mírně rozvinuté květy nebo poupata. Stejně jako tulipány mají rády hodně studenou vodu a chladnější prostředí. Nekombinujte je s jinými květinami, protože vylučují sliz, který jejich konkurentkám nesvědčí. Pokud byste přece jenom chtěli mít narcisy s jinými květinami, musíte je nechat odděleně „vyčistit“.

Ale proč, když samy o sobě vypadají tak krásně? Můžete mezi sebou kombinovat různé varianty a těšit se z jejich ušlechtilé, prosté krásy.

Líbí se vám narcisy, ale nemáte je na své zahrádce nebo ve váze?

Pokochejte se alespoň pohledem do naší fotogalerie

Zdroj foto: facebook Love for all seasons

Čtěte také:

Reklama