Ráda si zdobíte zápěstí? Pak možná vaše srdce zaplesá nad kolekcí náramků od šperkařky Zdeny Zingopi. Vytváří je z křišťálů Swarovski, říčních i mořských perel a magických  polodrahokamů

Swarovského křišťál je zakleté světlo

(např. křišťálové kostky, obdélníky, slzy, čtverce atd.) jsou výrazem originality, extravagance, osobnosti, jemnosti a preciznosti.

swarovski

Tento náramek mi připomněl dětství, kdy jsem si sama navlékala korálky. Ale nenechte se mýlit, to není jen „obyčejné“ sklo, ale Swarovského křišťály.

Perly nikdy nevyjdou z módy

Tvoří se v lastuře mlžů – v ústřicích a škeblích. Dnes se již volně žijící perlorodky neloví, ale chovají v říčních nebo mořských sádkách. Barvy perel se mění od bílé, bílé se stopou barvy (často růžové) k hnědé, nebo černé v závislosti na druhu měkkýše a na vodě. Nadčasová elegance perlových šperků je vhodná k nerůznějšímu typu oblečení.

perly

Tento náramek z říčních perel a křišťálu svítí jako slunce

perly

Náramek z různobarevných perel působí lehce staromilsky, ale bude vždy nadčasovou ozdobou vašeho zápěstí

fluorid

Jsou na vás perly klasické až moc? Co říkáte náramku z říčních perel, křišťálu a fluoridu?

Akvamarín je zhmotněním moře

je jedním z nejoblíbenějších polodrahokamů. Je to odrůda berylu, jehož modrá, modrozelená, někdy dokonce až modrožlutá barva připomíná barvu moře. Nejkvalitnější akvamarín je ale průsvitný.

akva

Náramek z velkých nepravidelně broušených akvamarínů a stříbrnou ozdobou působí monumentálně

Onyx přináší štěstí

...a to zejména v lásce. Dodává zdravé sebevědomí, a tím člověka zbavuje problémů. Onyx byl odedávna ceněn jako materiál pro výrobu ozdob, prstenů a korálů. Díky svým různobarevným vrstvám byl oblíben zejména pro výrobu kamejí.

onyx

Při pohledu na tento překrásný, ušlechtilý, velmi dominantní šperk se nedivím, že své nositelce dodá sebevědomí.

chrysolit

Pokud byl na vás předchozí náramek moc temný, můžete si vybrat kombinaci onyxu, zeleného chryzolitu a barevného křišťálu

Růženín je kamenem lásky a srdce už od antiky.

Řekové a Římané věřili, že bůh lásky, Amor a Eros, přinesli na Zemi růženín, aby daroval lidem prasílu lásky a usmíření. V minulosti mu byla přisuzována řada schopností - například pomáhá projevit city, příznivě působí při léčbě ledvin, jater, plic, odvádí z těla škodlivé látky. Jedná se o růžovou odrůdu křemene. Růženín má odstíny světle až tmavě růžové, někdy dokonce fialové barvy.

růžením

Tento náramek ve mně vzbuzuje něhu

Chryzolit a záhněda

zahneda

Kdo má rád kombinaci hnědé a zelené, patrně nespustí oči z tohoto překrásného a velice kultivovaného náramku z ušlechtilých polodrahokamů - záhnědy a chryzolitu

Zdroj a foto: Zdena Zingopi