Národní muzeum přichystalo na oslavu 140. výročí založení Amerického klubu dam stylovou výstavu v prostorách Náprstkova muzea. Její návštěvník má možnost se seznámit s mnoha drobnostmi z každodenního života tehdejší ženy. Můžete si třeba prostudovat, jak vypadal takový taneční pořádek – pro nás už spíš románová záležitost.

„Musím říci, že to není příliš výstava na koukání, ale spíše ke čtení," řekla na slavnostním otevření její autorka Milena Secká. Sama pro zájemce připravila podrobné seznamy členek AKD. Díky jejímu mravenčímu úsilí si můžeme osvěžit, kdo všechno se života této ve své době významné a progresivní organizace účastnil. Součástí expozice je i instalace historického pokoje Vojty Náprstka - jednoho z velkých bojovníků za ženská práva. Svým úsilím si mezi svými současnicemi dokonce získal přezdívku „advokát žen“.

Výstavu věnovanou AKD odlehčuje samostatná výstava dobových plakátů s tematikou ženy. Vystavené exponáty mají své nezaměnitelné kouzlo, můžete obdivovat nejen půvaby secesních krásek. ale i řemeslnou zručnost a nápady tehdejších výtvarníků. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této výstavy, máte čas až do konce října.

Otevřeno je denně mimo pondělí od 9 h do 17h30.  

 
Reklama