Kam? Že se ptáte... no jasně, poplujeme s módní vlnou.

K slunci přece patří voda a k vodě lodě a k lodím námořníci nebo „nářečníci“, jak by řekl Maxipes Fík. A námořnický styl z letní módy nevyjde nikdy, na to můžete vzít jed. Jo ho hoooo!

Že ještě není léto? Podle kalendáře jistě ne, ale počasí nám dává jasně najevo, kdo to určuje. A vy se snad oblékáte podle data? Nebo se podíváte na oblohu, pak na teploměr… Tak vidíte. Takže hurá na palubu a pěkně s předstihem.

Ale pozor, námořnická móda nejsou jen pruhovaná trička a bílé kalhoty, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jsou to sice nejtypičtější prvky, ale zdaleka ne jediné. Není to jen tmavě modrá a bílá, ale máme tu ještě světle modrou, červenou, zlaté šňůry a knoflíky a spoustu doplňků.
Námořnická móda je především módou pro volný čas, i když proč nepřijít oblečená jako námořní kapitán třeba do kanceláře, když má váš šéf smysl pro humor nebo styl?
Je přece nejen sportovní, pohodlná, a zároveň elegantní. A dokáže být vlastně i velmi decentní, když to s těmi pruhy a zlatem nebudete zrovna přehánět.
Takže dobrý vítr a šťastnou plavbu módními proudy!

Jak se vám líbí námořnická móda?
Nosíte jí?
Co všechno v námořnickém stylu máte?
Kam to nosíte?

 

soutěž hora 

Reklama