cukrovi.jpg (49 KB)

Receptů na vánoční cukroví na našem magazínu najdete více než dost. Letos pro vás chystáme také tipy na bezlaktózové cukroví. Ale kdy s pečením vůbec začít? Upéct všechno najednou nebo si práci rozplánovat na více dní, třeba na adventní víkendy. Některé cukroví je lepší, když se pár dní i týdnů rozleží, jiné se připravuje až těsně před Vánocemi. Inspirujte se naším kalendářem vánočního pečení.

Velkému pečení by měla předcházet i velká příprava. Sepište si seznam toho, co letos upečete. Podle tohoto seznamu připravte nákupní seznam a vyjeďte na nákupy. A nakonec se pusťte do práce. Přiberte do kuchyně ty nejlepší pomocníky, děti. Zapojte taky manžela. Může třeba loupat ořechy. Nebo dolévat sklenku vína.

  • První prosincový týden - cukroví, které si musí odpočinout

Medové perníčky

Děti milují jejich pečení i zdobení. Většinou jsou mnohem lepší, když se dostatečně rozleží, pečeme je tedy nejdříve ze všeho cukroví. Vyzkoušený recept jsme vám přinesli v pátek. Pokud chcete, aby byly úplně dokonalé, nechejte těsto uležet 48 hodin v lednici.

Vanilkové rohlíčky

Snad nejoblíbenější české cukroví. Není žádné předepsané pravidlo, z jakých ořechů se mají vanilkové rohlíčky péct. Nejčastěji se používají lískové a vlašské ořechy a také mandle. Z jakých ořechů pečte vanilkové rohlíčky vy?

Recept na křehké vanilkové rohlíčky najdete TADY.

vanilkove.jpg (74 KB)

Druhý prosincový týden - cukroví, které budete ještě plnit a jinak zdobit

Linecké těsto 

Univerzální těsto pro mnoho další receptů. Doporučujeme zadělat minimálně dvojitou dávku. Kromě klasických tvarů slepovaných marmeládou, můžete slepovat také nutellou a namáčet v čokoládě, sypat ořechy, použít linecká kolečka pod včelí úly nebo pod kokosky. Na začátku týdne upečte, na konci týdne naplňte a nechejte odležet.

Z lineckého těsta si také upečte velké množství košíčků, které můžete před Štědrým dnem naplnit různými náplněmi.

Recept na výborné linecké těsto najdete TADY.

linecke.jpg (23 KB)

Skořápky na plněné rohlíčky, různé sušenky, skořápky na makronky. Upečte marokánky a sádlové koláčky.

Recept na sádláky najdete TADY.

DSC_0680.jpg (133 KB)

Třetí prosincový týden - čerstvé cukroví na poslední chvíli

Právě teď je čas udělat nepečené kuličky. Těch existuje mnoho druhů. Letos vám přineseme recept na medovníkové koule. V archivu pak najdete třeba tyhle skvělé rumové kuličky.

Nebo skvělé čokoládové lanýže, ty najdete TADY.

Udělejte vosí hnízda (nebo chcete-li včelí úly). Ta nejlepší umí Kris z naší redakce. Recept najdete TADY.

lanyze.jpg (52 KB)

Připravte si máslové, pudinkové a jiné krémy, na plněné cukroví. A těsně před Štědrým dnem cukroví naplňte. Slepte makronky.

Krásné Vánoce přeje Elly.

Reklama