Chcete svou rodinu něčím překvapit? Pokud ano, může to být například dokonalý víkendový pobyt mimo váš domov. Jak ho naplánovat a na co nezapomenout? S tím vám poradíme. V první řadě pamatujte na zabezpečení vašeho domu před zloději. S tím souvisí nejenom nutnost kontroly zavření oken, ale zavřeny by měly být i garážové brány pro rodinný dům. Stejně tak nezapomeňte na důsledné zamčení a také pověření někoho z ulice, aby byl po celý víkend na pozoru. V tuto chvíli máte jistotu, že můžete vyrazit kamkoliv.

Zkontrolujte stav vašeho automobilu

I když je to často mužská práce, obecně platí, že to zvládnete i vy. Pokud nejste technicky zdatnější, není nic jednoduššího, než s vozem navštívit servis. Mnoho z nich nabízí jarní a letní prohlídky v cenově výhodných akcích. Pokud je váš vůz v pořádku, můžete se zaměřit i na pohodlnost jízdy. Pokud vás často obtěžují stažená okénka a výrazný hluk, můžete tento problém hravě vyřešit. Jak na to? Deflektory zamezí zamlžování oken, stejně jako tolik nepříjemnému hluku, ale i silnému proudu vzduchu, který by se do vašeho vozu dostával. V tomto směru jste na jízdu plně připraveni.

Vyberte to správné místo pro pobyt

Jelikož jsme zmínili nutnost dojezdu vlastním autem, je třeba konkrétní místo vybírat právě s ohledem na to, aby se samotnou cestou nebyl jakýmkoliv problém z hlediska vzdálenosti. Vyrazit tedy můžete jak po Čechách, tak i na Slovensko. Zde bude hitem pobyt v horském hotelu, jelikož právě v období jara je to nejlepší možná volba, jakou jenom můžete udělat. A to nejenom pro okolní nádhernou přírodu, ale i pro možnost načerpat novou energii. A podle čeho konkrétní hotel zvolit? Zaměřte se především na:

  • Konkrétní horskou lokalitu
  • Komfort ubytování a kvalitu gastronomie
  • Možnosti zábavy a doprovodných služeb

Naplánujte také aktivity v okolí

S čím je dobré také počítat, to jsou určitě možné aktivity v okolí, které budete moci vyzkoušet a realizovat. Pokud vás zajímají možnosti, nabízí se nejčastěji cyklistické, ale i pěší výlety. A to nejenom volnou krajinou, ale třeba i ve spojení s horskými masivy. Hitem poslední doby je třeba výstup na Gerlach. V souvislosti s naplánovanou aktivitou je dobré nezapomenout na správnou výbavu. Pro běžnou nenáročnou túru mohou postačit pohodlné kožené tenisky, které na značených trasách bez potíží užijete. Pokud jste naplánovala náročnější výstup, již nezapomínejte na kvalitní kotníkovou obuv, stejně jako odolné oblečení, které vás mimo jiné ochrání i proti větru a chladu. A než vyrazíte, doporučujeme zaměřit se také na vaši fyzickou kondici. Jedině tak daný výšlap zvládnete.

Kdy vyrazit?

Zbývá poslední otázka. A to taková, na kdy cestu nejlépe naplánovat. V tomto ohledu stačí, když se podíváte na dlouhodobou předpověď počasí a daný víkendový výlet naplánujete na to období, kdy bude jistota slunečného a také teplého počasí. A to dnes bude pravděpodobně každý víkend.

Reklama