Život s revmatoidní artritidou (RA) je bolestivý. Častá nemocnost, menší produktivita práce, absence v zaměstnání, nebo potíže doma. Lidé s RA se potýkají s řadou problémů, které si zdravý člověk dovede jen těžko představit. Pacient pociťuje zvýšenou únavu, věci, které zvládal dříve bez omezení, jsou najednou problematické a poměrně rychle se dostává do situace, že není schopen zastat běžné úkony. A navíc, nemoc není vidět, takže je mnohdy svým okolím označován za simulanta, což je obrovská zátěž na psychiku.

5c80ee68bb21cobrazek.png

Onemocněním trpí více žen než mužů. Budeme rádi, pokud vás tento problém trápí, když nám napíšete svůj příběh, jak se vám s tímto onemocněním žije, co to znamená a jak vás limituje. Jak jste na to přišly, kolik vám bylo let a zda se nyní stanete pacientkou, která má nárok na biologickou léčbu.

Chceme se o závažném tématu jakým je revmatoidní artritida bavit, přiblížit i těm, koho se nemoc netýká, jak omezující tato nemoc je.

Děkujeme, pokud nám zašlete svůj příběh! Své příběhy můžete vložit to textové odpovědi ZDE. Pět příběhů odměníme čokoládovým balíčkem pro potěšení.
5c80fd9206486obrazek.png

Reklama