Všichni dobře víme, že pití sladkých nápojů neprospívá našemu zdraví ani linii. Nejlepším řešením je pochopitelně obyčejná neperlivá voda. Jenže co když vám prostě nechutná, nebo k ní dokonce cítíte odpor? Zkuste si ji jednoduše ochutit přirozeným způsobem.

pitíPředevším ti, kteří se rozhodnou omezit ve stravě cukry, vědí, že nejvíc se jich skrývá právě ve sladkých limonádách a coca-colách. Jenže na přechod ze slazených nápojů na obyčejnou vodu si mnoho lidí zvyká velice těžko. Je to pochopitelné a tento proces vyžaduje nějaký čas. Nicméně i obyčejné vodě z kohoutku můžete dodat zajímavou chuť.

Okurková svěžest

K vůni a svěží chuti vodě pomůžete, když na dno sklenice nebo nádoby s vodou dáte nakrájené plátky okurky. Tento jednoduchý „fígl“ se používá na Havaji, kde je nesmírně oblíbený.

Zázvorová prevence
Také zázvor umí s chutí vody udělat divy. Spaříte-li ho horkou vodou, budete mít skvělý čaj, který vás zároveň ochrání proti nachlazení a zánětům horních cest dýchacích.

Ovocné variace
V létě určitě vyzkoušejte jahody, maliny nebo borůvky. Stačí, když plody rozmáčknete nebo pokrájíte pár plodů, a hned bude rozdíl poznat. Můžete experimentovat s různými druhy ovoce. Veškeré variace jsou povoleny.

Citrusové plody v kostce
Pokud máte rádi led, nasekejte si do formiček citrusové plody (citron, kiwi, pomeranč), zalijte vodou a nechte zmrazit. Když pak tyto ledové kostky přidáte do obyčejné vody, získáte kromě svěží chuti také obstojnou dávku vitaminu C.

Čerstvé bylinky
Citronová tráva či máta vodě dodají skvělé aroma, zvláště pak, když je před tím nejprve nadrobno posekáte.

Kam dál?