62f0e22a03696obrazek.png

Víte jak to vypadá v moři pod vodou? S jakými tvory se zde můžete setkat, na co všechno můžete narazit?

Pojďte tvořit s dětmi a postavte si svůj vlastní podmořský svět.

Vhodné pro kreativní dospělé i děti, vhodné i pro děti předškolního věku.

Co budete potřebovat:

 • Nůžky
 • Vytištěné postavičky, pozadí a doplňky z papíru
 • Lepicí tyčinku Pritt
 • Pravítko
 • Tužku nebo pastelky či fixy

Postup:

 1. Nejdříve vyrobte prostředí vodního světa, buď jej můžete jednoduše vytisknout na tvrdší papír – ze zadu si udělejte dole po celé šířce cca 2 cm od kraje čáru a tento proužek pak ohněte do pravého úhlu, papír tak bude stát, nebo jej můžete jednoduše opřít např. o hrneček.
  62f0f2c66374bobrazek.pngObrázek ke stažení zde.

  Ti kreativnější si mohou nakreslit moře sami, udělat vodní proudy, nakreslit písek a z něho vyrůstající vodní rostliny, plovoucí ryby, medúzy a jiné žočichy, klidně nechte děti tvořit, jejich fantazie určitě vykouzlí nádherný svět.
 2. Moře si můžete vyzdobit různými prvky, jako jsou vodní rostliny nebo rybičky, nádherně budou vypadat, když zkombinujete kreslené i nalepené. Vystřihněte různé druhy vodních rostlin a rybek a nalepte je Pritt tyčinkou na vodní pozadí. To zvládnou i malé děti. Najdete je společně ke stažení v souboru s mořským pozadím.

  62f0e0e50ea8fobrazek.png

 3. Vytvořte si vodní 3D postavičky Pritt. Připravili jsme pro vás Pritt želváka, Pritt Chobotnici a Pritt Ponorku. Vystřihněte postavičky a spodní část stočte do kruhu, na konci lehce překryjte a slepte Pritt tyčinkou.
  62f0f2cb7aa5fobrazek.pngObrázky postaviček ke stažení zde.

62f0e11da7393obrazek.pngJe hotovo, můžete rozehrát divadlo pod hladinou. Nechat proplouvat postavičky vodními víry, skrývat se za rostlinami a trávou nebo vytvářet partičky kamarádů, kteří budou v moři cestovat. Fantazie nezná mezí. Užijte si zábavu s dětmi naplno, nechte je tvořit a lepit, jak se jim bude líbit.

Pro lepení jsme vybrali lepicí tyčinku Pritt. Je ideálním lepidlem pro děti. Skvěle lepí, dobře se s ní pracuje a je pro děti bezpečná.

Chcete se podívat na další nápady? Inspirujte se zde, nebo přejděte na další návody zde:
https://zena-in.cz/clanek/FCE09532-4218-4355-AE0F-B709ECA7DA05

Nevíte kde koupit lepidlo Pritt? Můžete jej zakoupit zde.

62f0e16ea7599obrazek.png
62f0e1fe88a8fobrazek.png
Podívejte se, co všechno děti vytvořily. www.pritt.cz

62f0e055ec150obrazek.png

Reklama