63ff265664b99obrazek.png
Foto: Shutterstock

Sušené květiny v lahvích
Blíží se jaro a to znamená, že porostou květiny, kterými máme tendenci si vyzdobovat pokoje. Čerstvé květiny jsou krásné, ale nevydrží příliš dlouho, proto jsou skvělou volbou ty sušené, které si buď můžete usušit sami, nebo je koupit. Stačí vám už jen lahve, které mohou být různě barevné, do kterých květiny umístíte. Popusťte uzdu vaší fantazii, hrajte si s barevným sklem, s barevností a kombinacemi květin nebo se stuhami a provázky. Taková dekorace se úžasně hodí například do předsíně nebo na polici do ložnice, nebude vás tak v noci dráždit vůně čerstvých květin a rušit váš spánek. Naším tipem je přidání levandule, která zklidňuje.

Dřevěné svícny
Máte rádi přírodní styl a moc dobře víte, kolik v dnešní době stojí svícny, které jsou vyráběné ze dřeva? My to víme taky, proto jsme sem neváhali zařadit právě takovou dekoraci, kterou si můžete jednoduše vyrobit doma. Stačí vám jakýkoliv skleněný svícen nebo pokud nemáte, sklenice. Potom už stačí jít ven a nasbírat větvičky, které by měly být alespoň podobně tlusté. Seřízněte je tak, aby byly stejně dlouhé, i když nebude od věci, když bude sem tam nějaká delší, přidá to na rustikálnosti. Lepidlem větvičky přilepte a pokud záměrně necháte mezery, světlo ze svíčky bude krásně prosvítat.

Svíčky ze zbytků vosku
Znáte to, svíčku většinou nikdy nevypálíte úplně celou a na dně a po stranách zbyde spoustu nevyužitého vosku. Vyhazujete ho? Přestaňte, bude se vám ještě hodit. Dalším nápadem je totiž vytvoření vlastní svíčky. Budete potřebovat pouze knot, který umístěte doprostřed zvolené nádoby a ten obmotejte kolem špejle, aby držel uprostřed. Poté vezměte zbytky vosků, rozehřejte je a nalijte do skleničky, nechte přes noc zatuhnout a krásná nová svíčka je na světě.

DIY poličky
Tip pro kutily – netradiční poličky. Poličky nemusí být jen nudné, pokud je takto zavěsíte, můžete z nich udělat hezkou dekoraci, barvu zavěšení si můžete vybrat podle sebe a je to super dekorace i do dětského pokoje. Bude to chtít jen trochu zručnosti, nebo pomoc někoho šikovného.

Dekorační květináče
V obchodech se prodávají nádherné květináče, čím jsou hezčí, tím jsou také dražší. Víte, že si takový designový květináč můžete vyrobit doma, a to za zlomek ceny? Stačí vám jen bílá, nebo jiná barva. Květináče otočte dnem vzhůru a začněte je pomalu polévat barvou, opravdu pomalu, abyste to nepřehnali. Vytvářejte kapky, které budou stékat. Je to velmi zábavná činnost, ke které se nebojte přizvat i děti, ať si také vytvoří své vlastní květináče.

Zdroj: autorka článku