Dýně
Na podzim se slaví Halloween, což je spojeno s vyřezáváním dýní a také hojně jíme dýňovou polévku. Dýně a typicky oranžová barva nesmí u vás doma chybět. Pokud oranžové neholdujete, můžete si dýně přestříkat na jakoukoliv barvu - je libo zlatá nebo bílá? Dýně můžete umístit na stoly, poličky nebo klidně na zem ke vchodovým dveřím. Venku nasbírejte listy a jen tak je kolem dýně položte a máte jednoduchou a hezkou dekoraci.

shutterstock-1768842125.jpg

Foto: Shutterstock

Svíčky
Podzim a pálení svíček k sobě jde jako Vánoce a stromeček. Nejen, že vám doma navodí jejich plamínek a omamná vůně příjemnou atmosféru, ale vypadají také moc hezky a co se týče dekorací, můžete si s nimi vyhrát. Přidejte větvičky nebo zvolte zajímavé svícny. Pokud volíte svíček více, dejte přednost spíše těm bez aroma, ať vás ve finále nebolí hlava.

shutterstock-2056477649.jpg

Foto: Shutterstock

Větvičky
Tento rok jsou hodně trendy větvičky ve váze nebo usušené klasy, které si koupíte třeba v květinářstí. Nebo si můžete nasbírat vlastní a také je opět přestříkat libovolnou barvou. Stačí je jen dát do úzké vysoké vázy a moc pěkná stylová dekorace je na světě.

shutterstock-1851101443.jpg

Foto: Shutterstock

Světýlka
Na podzim se začíná brzy stmívat, a tak je potřeba více světla. Použijte světýlka podél oken, do kuchyně, obýváku, na balkon nebo i do ložnice, když chcete mít přítmí, a přitom i trochu světla. Navozují takovou kouzelnou atmosféru a v obchodech je koupíte za pár korun.

shutterstock-1822629398.jpgFoto: Shutterstock

Květiny
Květiny jsou krásné jako dekorace v každém ročním období, takže i na podzim je můžete zvolit. Sušené vám vydrží déle a můžete k nim přidat třeba šípky, poházet kolem nich kaštany nebo žaludy. 

shutterstock-2049938300.jpg

Foto: Shutterstock

Nic také nezkazíte, když vaši domácnost zahalíte do typicky podzimních barev. Oranžová, hnědá, vínová, červená nebo hořčicová se u vás doma budou nádherně vyjímat. Deky, polštáře, povlečení, věnce, nádobí nebo obrazy, zvolte cokoliv. Fantazii se meze nekladou.

Zdroj: autorka článku, Bellarose, Clarkandaldine

Reklama