Plánujete jarní detox, nebo byste chtěla udělat něco pro posilnění imunity? Máme pro Vás drinky, které vám pomohou, zkuste tyto jednoduché recepty!

Určitě víte, že k detoxikaci organizmu, nastartování metabolismu či obnově imunity vám mohou pomoci čerstvé ovocné a zeleninové šťávy.

detox

Jarní detox a očista krve (na foto zelený nápoj)

Potřebujeme:

  • 1 plná hrst čerstvé řeřichy
  • 2 jablka
  • 1 kiwi

Postup:

Vložte ingredience do mixéru, nebo odšťavovače a připravte šťávu. Řeřicha má velmi intenzivní chuť a aroma, a to i přesto, že neprodukuje moc šťávy. Proto by neměl její obsah v nápoji přesahovat 1/6 hotového džusu.

Řeřicha, jablko a kiwi jsou podle šéfkuchařů Tomáše Tejbuse a Jozefa Brezy skvělou kombinací k dosažení cíle detoxikovat organizmus. Řeřicha je jednou z nejléčivějších rostlin vhodných na přípravu šťáv. Je vynikajícím antioxidantem a čističem krve.

Obnova imunity po tuhé zimě (na foto žlutý nápoj)

Potřebujeme:

  • ½ ananasu
  • ¼ hlávky bílého zelí

Postup:

Kapustu a ananas očistíme a rozmixujeme. Šťávu můžeme doplnit o kousek čerstvého zázvoru a několik lístků čerstvé máty. Nezapomeňte, že každý druh kapusty přináší jinou chuť a jiné účinky na organizmus. Bílá kapusta je ovšem nejsladší.

„Na obnovu imunity je vhodná kombinace kapusty a ananasu. Kapustová štáva je silným antioxidantem, pomáhá nabývat imunitu, očišťuje organizmus a chrání před chorobami,“ vysvětlují šéfkuchaři Grand Hotelu Kempinski High Tatras Tomáš Tejbus a Jozef Breza.

Útok na rýmu a prochladnutí (na foto oranžový nápoj)

 Potřebujeme:

  • 2 jablka
  • 2 mrkve

Postup:

Ingredience očistíme a odšťavíme. Pokud použijeme červená jablka, dosáhneme sladší chuti. Můžeme experimentovat s různými odrůdami jablek a tak vytvářet nové chuťové kombinace. Nápoj dochutíme šťávou z poloviny limetky a malým kouskem zázvoru.

Mrkev a jablko jsou podle odborníků velmi účinné při podpoře imunitního systému, zároveň z vašeho organizmu odplavují škodlivé látky a zlepší sa tak stav vaší pleti.


 

kuchari

Šéfkuchaři z Grand Hotelu Kempinski High Tatras – Tomáš Tejbus a Jozef Breza pro vás připravili tyto tři drinky, které si můžete jednoduše připravit doma, a dodají vám vitaminy, vlákninu a antioxidanty. Kromě toho vás nabijí novou energií a nastartují vás do příjemného dne.

Zdroj FOTO: Grand Hotel Kempinski High Tatras.

Reklama