Inzeráty, inzeráty, i já jsem díky jednomu poznala svého muže. Bylo to veselé setkání a mám celkem radostný život.

S inzeráty má zkušenost také moje mamka. Když jsem byla malá, byla se mnou sama, protože se již dávno rozvedla.

Bydleli jsme v rodinném domku a potřebovala prodat kotel na uhlí. Podala si tedy inzerát, že prodá zachovalá kamna, za velmi nízkou, přijatelnou cenu.

Jak už jsem psala, byla rozvedená a jejím kolegyním bylo líto, že taková fajn ženská nemá vedle sebe mužskou oporu. Tedy k podání seznamovacího inzerátu byl jenom krůček. Což samozřejmě mamka netušila, protože jinak by byly jistě fyzicky atakovány. 

Tuším, že inzeráty vycházely tak zhruba ve stejnou dobu. Jednoho nedělního odpoledne, když zrovna byla naprosto černá od mouru, protože chystala sklep na dovezení uhlí, v zástěře po babce, rozcuchaná, někdo zvoní.

Otevřela a tam stál  vysoký, elegantně oblečený muž s kytkou a se slovy: „Já jdu na inzerát, dobrý den...“, přešlapoval na rohožce. Mamča pána vyzvala, aby šel klidně dál a že půjdou rovnou dolů, se kouknout, co a jak, že je zatím první, kdo se ozval, ale pokud bude mít zájem, že se jistě spolu nějak domluví.

Vykuleného pána dovedla do tmavého sklepa a řekla: „Tak tady.“, padlo ještě několik vět, ale nějak si nemohli rozumět. Až po dosti dlouhé době se ukázalo, že pán se chtěl seznámit a mamča zbavit starých kamen.

Od té doby jsem si jistá, žádný další inzerát neproběhl.

Ale její kolegyně také byly, po zásluze, vyplaceny.

Ifi    

Ifi, že by další námět na zfilmování :-)? V každém případě nejsem ani jedna ze zúčastněných, a proto se můžu na rozdíl od nich smát :-).
Reklama