5c7fa042dcf70obrazek.png

Tulipány a hyacinty jsou nejoblíbenějšími prvními květinami, kterými zdobíme po zimě naše domovy. Už nyní na ně můžete narazit v zahradnictví. Na výběr máte nejen nespočet barevných kombinací, ale také různé varianty. Zvolit můžete řezané kvítí nebo cibuloviny. Druhá varianta má tu výhodu, že vydrží podstatně delší dobu. Po odkvětu je můžete zasadit do zahrady a těšit se z nich na příští rok. Mimo to, i cibuloviny mohou vypadat krásně. Zvláště, pokud je zasadíte do netradičních květináčů či skleněných misek. Velkým plusem je, že nevyžadují pravidelnou péči. V obalu cibulky drží dlouhou dobu vláha i živiny.

5c7fa753878bdobrazek.png

Pro jednoduché, leč nápadité aranžmá zvolte skleněnou hlubší misku, skleničku, do které dáte vodu do výšky poloviny cibulky. Nemusíte řešit hlínu. Vznikne originální kompozice, která se hodí do každého interiéru. Netradičně působí, když cibuli posadíte na vrch užší vázy nebo zavařovací sklenice. Vypařující se voda dodává květině vláhu. Následně pustí kořeny a vykvete. Úchvatně působí, když zvolit tři až čtyři skleněné dózy různých tvarů a velikostí v nichž budou cibuloviny žít vlastním životem.

5c7fa7a413054obrazek.png

Pokud jste milovnicí klasiky, kdy se květiny sází do hlíny, vytvořte si neokoukanou dekoraci. K té poslouží kulatý mělký květináč či obyčejný hrnek na kávu. Do kulatého květináče zasaďte dvě a více cibulovin, ozdobte mechem. Přidat můžete i keramické jarní prvky. Vznikne vám roztomilá zahrádka, která se bude vyjímat na jídelním stole. Na poličce nalezne své místo barevný hrníček z něhož vykvétají barevné tulipány.

5c7fa7ce778faobrazek.png

5c7fa7ed2fbcfobrazek.pngU cibulovin, stejně jako u řezaných květin se fantazii meze nekladou. Klasickou vázu nahradí keramické džbánky, konvice na čaj, plechové konve, atd. Kvítí mezi sebou kombinujte dle vlastní potřeby. Hyacinty se hodí nejen k tulipánům, ale také k narcisům. Jarní květinu nápaditě obohatí například něžné větvičky kočiček.

5c7fa9c72338dobrazek.png

Máte doma nevyužité místo a nepotřebnou truhlu větších rozměrů? Zařiďte si skromnou domácí zahrádku. Truhlu zevnitř opatřete nepropustných materiálem, ideální je tenká plastová fólie, kterou pořídíte v hobby marketu za pár korun. Zasypte hlínou a nasázejte různé květiny. Ideálně dva druhy květů a barev, aby měla kompozice šmrnc. Zakomponovat můžete zářivě zelený mech, sušené větvičky, trsy sena, atd. Uvidíte, že jarní aranžmá vám bude závidět každá návštěva. I vy se pohledem na tu krásnu nebudete moci nabažit.

5c7fac051b892obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama