Když se Lenka s Honzou před několika lety přestěhovali do obce Vlkov, hned věděli, že místo k bydlení zvolili dobře. Jenže zároveň jim bylo jasné, že přestavba domu bude nevyhnutelná. V nejhorším stavu byla padesát let stará koupelna, v níž zabíral místo mohutný boiler. Během zdařilé rekonstrukce se tato koupelna převlékla do nadčasového béžového kabátku. Díky sérii Charme od značky RAKO pak uprostřed béžového základu s precizní imitací jemného dřeva rozkvetly něžné květy. Výsledek je fantastický!

koupelnaKolekce Charme s mírně svůdným, luxus připomínajícím jménem má formát obkládaček 20 x 60 cm. Díky kontrastu lesklého a matného povrchu dává velkou šanci koupelnu úplně zklidnit, či ji na první pohled dynamicky „rozpohybovat“. Designér z kreativního oddělení RAKO, po dohodě s majitelkou Lenkou, při ladění vzhledu poměrně malého prostoru vsadil na kontrasty tón v tónu a nápadité dekorace, bez nichž by se dokonalý celek neobešel.

Béžový obklad koupelně sluší

Volbou koupelny v béžovém odstínu se Lence splnit barevný sen. Béžová je její zamilovaná barva. Tento stále populárnější odstín moderní koupelně velmi sluší. Vychází totiž z přírody, uklidňuje a celkově působí harmonicky. Zároveň zvětšuje prostor, proto lze béžovou použít i na velkých plochách. Je dokonalým základem série keramických obkladů v koupelně, tedy na místě, kde chceme relaxovat.

Komu se béžová zdá málo výrazná, snadno doplní béžový základ dekoracemi. Motiv květin je klasikou.

Mozaika dokonale kopíruje oblý bok vany

koupelnaNeutrální základ a použití květinového inzerta ze stejné série zároveň podpořil využití i dalších výrobků série Charme, a to jednoduché oranžové listely a mozaiky. Ty dodaly prostoru jedinečný charakter. Mozaika byla zvolena i z praktických důvodů, umožňuje totiž dokonale vytvarovat všechny zaoblené, atypické tvary, zde například bok rohové vany.

Protože se majitelé rádi koupou, zvolili prostornou vanu značky Laguna, kterou doplnili ještě elegantním sprchovým koutem od Ravaku. Stejně zodpovědně jako k výběru obkladu přistoupili manželé také k výběru zařízení a zvolili jednoduchý koupelnový nábytek s designem dřeva a široké zrcadlo bez rámu. Jako dekorační prvek zde působí zajímavá i praktická nika s LED osvětlením. Nová koupelna manželů Lenky a Honzy je tak nejen nápaditá a přitažlivá, ale také nadčasová.

Více o obkladech RAKO na www.rako.cz.

 

Reklama