Cyklistické kalhoty disponují cyklistickou vložkou, která zajišťuje nejen komfort při jízdě na kole, ale také pohodlí v oblasti intimních partií. Vložka by měla dokonale odvádět pot z oblasti sedacích partií a třísel, tím pádem zabrání tvorbě opruzenin a odřenin. Pokud nosíte pod cyklokalhoty spodní prádlo, pak děláte jednu z nejčastějších chyb. Pod kalhoty s cyklovložkou se spodní prádlo nenosí. Vyhnete se tak nepříjemným otlačeninám a odřeninám od přehybu švů spodního prádla. Navíc eliminujete riziko, že se vám intimní partie a pozadí zapaří.

U cyklokalhot platí žádný unisex! Muži mají od žen rozdílnou stavbu těla. Pánové potřebují delší vložku, která poskytne dostatek prostoru pro uložení jejich výbavy, ženy mají pak zpravidla větší rozestup sedacích kostí, takže potřebují širší vložku. Berte v potaz to, že při každém šlápnutí do pedálů se vložka natáhne a pohybuje se spolu s hýžděmi. Pevná vložka tak způsobí akorát nepříjemné odřeniny.

A jaký typ cyklokalhot se hodí právě pro vás? Záleží, v jaké intenzitě na kole jezdíte, u vložky je důležitá tloušťka v jednotlivých částech a materiál. Výkonnost se dá rozdělit do jednoduchých kategorií – městská cyklistika, výlety, silniční cyklistika a profi cyklistika pro dlouhé hodiny v sedle.

Více informací naleznete zde.

Reklama