Veteránky módních přehlídek jsou zpět. Po dvaceti letech jim člověk na tvářích nenajde ani vrásku. Zastiňují své rivalky, kterým je o polovinu méně. Topmodelky Naomi Campbellová, Linda Evangelista a Claudia Schifferová stojí v čele zimních kolekcí.

 

Průzkum zářijového čísla časopisu Vogue ukazuje, že skoro všechny vedoucí módní firmy si vybraly legendární modelky 80. a 90. let jako tváře svých podzimních a zimních kolekcí.

 

Linda Evangelista (43) vede kampaň Prady - nahradila třiadvacetiletou Rusku Sašu Pivovarovou, která si po šesti sezonách už mohla myslet, že má místo jisté. Claudia Schifferová (38) je tváří hlavní kolekce Chanelu. Tato matka dvou dětí ale pilně pracuje a objevuje se i v reklamách na boty italské firmy Salvatore Ferragamo. Naomi Campbellová (38) získala nejen pozici u Yvese Saint Laurenta, ale znovu se objevila i na obálce časopisu Vogue.

 

„Byly to fantastické holky. I dnes tu samozřejmě máme krásné dívky, ale ty už nemají stejný přístup k práci,“ tvrdí vedoucí tvůrčí práce u St. Laurenta Stefano Pilati.

 

Jak uvádí list Daily Mail, návrat supermodelek ukazuje, že se módní průmysl odvrací od super hubených a super mladých dívek. „Není to překvapivé, když si uvědomíme, jaké ženy mají peníze na utrácení,“ říká k tomu Simon Chambers, ředitel agentury Storm Model Management.

Reklama