Napnout plachty, odplouváme... kam? Jedeme na výlet za módou a la Francouzská  riviéra. Že ještě zdaleka není léto? To máte sice pravdu, ale je jaro a nejvyšší čas být v obraze, co se bude nosit.

módaPodle kalendáře máme do prázdnin a dovolených ještě daleko, ale co já vím, třeba se chystáte už teď někam vyrazit. A pokud ne, počasí nám dává jasně najevo, že brzy vytáhneme šaty, šortky, trička…

Takže hurá na palubu a pěkně s předstihem. Nechte se alespoň na chvíli omámit lehce ospalou prázdninovou atmosférou francouzské riviéry. Zavřete oči, zapomeňte chvíli na starosti, procházejte se po pobřeží, nechte si čechrat vlasy mořským vánkem a nasávejte vůni cypřišů.

A teď  je zase otevřete a pokochejte se módou jako stvořenou pro volný čas. Námořnický styl tady byl, je a bude. Pokud vám není úplně proti mysli, vězte, že tenhle je mnohem méně uniformní, o to mladistvější, romantičtější a ženštější, než býval v předchozích letech.

Námořnická móda přece nejsou jen pruhovaná trička a bílé kalhoty, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jsou to sice nejtypičtější prvky, ale zdaleka ne jediné. Bílá pochopitelně zůstává, ale proužek se střídá s kostkou a puntíkem, tmavě modrá s vyšisovanou džínovinou, a šťávu tomuto prázdninovému koktejlu dodává melounově červená.

Tento styl báječně dolaďují i doplňky: proutěné košíky, proplétané pásky a slaměné klobouky.

móda

Námořnická móda je především módou pro volný čas, ale proč nejít takto oblečená třeba do  kanceláře? Určitě by se našly vhodné kombinace, které vypadají elegantně a decentně.móda

Takže dobrý vítr a šťastnou plavbu módními proudy.

Foto Charles Vogele

Móda v podobném stylu

Reklama