m

Námořnický, nebo také navy styl se s neotřesitelnou pravidelností vrací na přehlídková mola i do našich šatníků. Je slušivý, nadčasový, a proto tak oblíbený. Ale dá se v něm vymyslet něco nového? Přesvědčte se, že ano!

Co je pro tento svěží, sportovně elegantní styl typické?

Především je to barevnost. Není snad typičtější barva než tmavě modrá, které se díky tomu také říká námořnická. Převládá v temných odstínech, ale může být i světlá, tyrkysová, nebo dokonce blankytná.

Druhou klíčovou barvou je určitě bílá, která se pohybuje od křídově bílé až po jemnější slonovou kost. Doplňkovými barvami jsou červená, světle zelená a žlutá. Z kovů vede jednoznačně „zlatá“.

Vzory: námořnický styl jimi moc neplýtvá. Jsou to jednoznačně proužky, které občas doplní roztomilý puntík.

Doplňky: Typické námořnické límce, prýmky, zlaté knoflíky, šňůry, námořnické čapky.

S těmito prvky můžete vymyslet spoustu variací a vždycky vám z toho „vyleze“ navy styl. Ale také ho můžete pojmout volněji, pohrát si se střihy, vzory a barvami a vnést do tohoto stylu něco neotřelého nového a svěžího, jak to udělal návrhář Thornton Bregazzi.

Zachoval typickou barevnost s převládající tmavě modrou a bílou, které osvěžil žlutou, červenou, béžovou a zelenou. Mnohem větší volnost dopřál typickému proužku, který „rozlámal“ a poskládal do nových abstraktních obrazců, a doplnil je květinami.

Látky odlehčil a střihům přidal asymetrii.

Celá kolekce na námořnické téma působí mnohem ženštěji a sympatičtěji, než jsme byly dosud zvyklé. Nemyslíte?

Jak se vám líbí? Vybrala byste si model pro sebe?

foto: vogue.com

Čtěte také:

Reklama