Navzdory novým módním trendům tady bude vždycky jeden, který se neustále vrací. Je to svěží a mladistvý námořnický styl.

naivy

Takže, milé slečny a dámy, napnout plachty, odplouváme. Kam? No přece vstříc slunci a vodě.

Námořnický styl z jarní a letní módy nevyjde nikdy, na to můžete vzít jed. Jo ho ho!

A že ještě není léto? Podle kalendáře jistě ne, ale počasí nám dává jasně najevo, kdo to určuje. Nebo se snad  oblékáte podle data? Ne, většinou se podíváte z okna na oblohu, pak na teploměr... Tak vidíte. Takže hurá na palubu a pěkně s předstihem. Ale pozor, námořnická móda nejsou jen pruhovaná trička a bílé kalhoty, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jsou to sice nejtypičtější prvky, ale zdaleka ne jediné. Není to jen tmavě modrá a bílá, ale máme tu ještě světle modrou, červenou a spoustu typických doplňků.

naivy

naivy

Zdálo by se, že námořnický styl je určen především pro volný čas, ale proč nepřijít oblečená jako námořní kapitán třeba do kanceláře? Když má váš šéf smysl pro humor nebo styl? Je přece nejen sportovní, pohodlná a zároveň elegantní.

naivy

A dokáže být vlastně i velmi decentní, když to s těmi pruhy a zlatem nebudete zrovna přehánět.

naivy

Výhodou námořnického stylu je, že se s léty moc nemění a snadno se kombinuje. Letos ho určují hlavně světle modré džíny a klasická pruhovaná trička. K tomu bílý nebo tmavě modrý trenčkot, sáčko nebo kardigan (svetřík na rozepínání) a můžete vyrazit.

naivy

Takže dobrý vítr a šťastnou plavbu módními proudy!

naivy

Jak se vám líbí námořnická móda? Klikněte na naši anketu

Reklama