Koktejl Mojito je jedním z nejoblíbenějších a nejčastěji objednávaných drinků a pomalu se stává legendou. Ovšem není rozhodně jediným koktejlem míchaným na bázi rumu Havana Club. Možná už nechcete jenom přihlížet barmanské práci, sedět u baru a čekat, až barman koktejl připraví, ale rádi byste do tajů této magie pronikli sami.

Na stránkách www.havanaclub.cz vás profesionální barmani krok za krokem provedou přípravou více než patnácti osvěžujících koktejlů míchaných na bázi Havana Club. Dozvíte se, jak si poradit s mícháním Cuba Libre, Piňa Colady nebo Maxi Mojita pro vaše přátele. Nahlédnete do mixologie i working flairu. Máme pro vás i malou barovou školičku, kde můžete okoukat jednotlivé dovednosti barmanů. Na stránkách najdete videa, fotografie, receptury nebo také web shop, ve kterém si můžete objednat originální vybavení. Přemýšlíte, jak odměřit dávkování, jak vhodným způsobem ozdobit jednotlivé koktejly nebo které přísady patří třeba do koktejlu Hemingway Special? Vše se dozvíte na www.havanaclub.cz

Jak správně připravit koktejl Piňa Colada

Ingredience:

6 cl Havana Club Añejo Blanco

2 cl Kokosový sirup

4 cl Smetana

12 cl Ananasový džus

Ananas

Ledová tříšť

Koktejl Piňa Colada budeme připravovat v klasickém třídílném shakeru, který si naplníme ledem. Ledu použijeme raději více, aby se nám nápoj správně prochladil. Stejně tak si dáme led do skleničky, ve které budeme koktejl podávat. Odměříme Havana Club 4cl, kokosový sirup 2 cl, ananasový džus 12cl. Přidáme trošku smetany, kterou nápoj zjemníme. Vše promícháme, scedíme do skleničky a ozdobíme kouskem ananasu, koktejlovou třešní, lístky ananasu.

Jak správně namíchat Mojito

Ingredience:

6 cl Havana Club Añejo Blanco

2 lžičky Třtinový cukr

Soda

Čerstvá limeta

Lístky máty peprné

Ledová tříšť

Nejdříve si nakrájíme limetky - napůl a pak na osminky. Do Mojita dáme necelou limetu.

Přidáme dvě lžičky cukru, pro ty, co chtějí více sladit, je možné dát tři lžičky. Řádně ingredience vymadlujeme, aby nám limety pustily šťávu. Přidáme mátu a ještě jednou drtítkem zmáčkneme, aby máta pustila aroma. Do sklenice na drcenou mátu, cukr a limetky nasypeme tříšť, zakápneme citronovou a limetovou šťávou, nalijeme 6 cl rumu Havana Club. Dolejeme sodou a pořádně ode dna promícháme. Navrch přidáme trochu ledové tříště, brčko, míchátko a jako ozdobu například stonek máty a mojito je hotovo.

Příjemný večer s úžasnými drinky vám přeje

www.havanaclub.cz