Náš sen byl dlouhá léta vlastní bazén. Bydlíme v řadovém domku se zahrádkou jako kapesník, takže by se tam vešla leda dětská vanička. Máme celkem štěstí na sousedy, z obou stran bydlí lidé, s nimiž si vzájemně nevadíme. Jedna rodina byla dokonce dlouhodobě v zahraničí. Letos se vrátili a při povídání o jejich životě venku se ukázalo, že na bazén myslí taky.

Slovo dalo slovo a dohoda byla na světě – když postavíme bazén dohromady na hranici pozemků, vejde se a ještě si rozdělíme náklady.

Vyrazili jsme do Mountfieldu, nikdo na sebe nechtěl vzít zodpovědnost točit kolem, ale ukecali jsme sousedku. Povedlo se, nechali jsme vykopat strašnou jámu a technici od firmy dorazili a namontovali. Jenže pak se musí celý bazén zabetonovat a zasypat.

Po vyslechnutí skazek na téma prošlápnutý bazén od dělníků jsme se rozhodli, že si vše doděláme vlastními silami.

Takže minulý týden vypukla akce „námezdná síla“. Když je slušné počasí, tak kdo má zrovna čas, míchá beton, vozí písek nebo hlínu na obsyp. No akce jako hrom.

Včera odpoledne bylo krásně, a tak jsme v naší činnosti pokračovali. Dopoledne dovezli další fůru písku. Musím zdůraznit, že máme malý problém - na zahradu se materiál nedá dostat jinak než kolečkem chodbou u sousedů. Jen jsem dorazila z práce, vrhla jsem se na kolečko a začala vozit. Když přišel manžel, vystřídal mě, ale za chvilku se připotácel na zahradu a strašně se řehtal.

Divila jsem se, co se děje, a když se trochu uklidnil, začal vysvětlovat: přes ulici bydlí rusky mluvící rodina, vůbec jsme je neznali. Když šel kolem jejich syn (cca 11–12 let) zastavil se a v úžasu zůstal zírat na manžela s lopatou v ruce. Pak se  zeptal „ proč vy delajetě pro ty lidi, take matě pekne auto a vy tak delajetě“. Nakonec jsme mu museli ukázat stavbu a vše o akci se sousedy dohromady vysvětlit. Moc se mu vše líbilo a slíbil, že přijde pomoci.

Už se blížíme k závěru, tak se nám náš sem brzy vyplní.

kačinka


A jaký sen máte Vy? Po čem toužíte? Máte nesplnitelné přání? Napište nám! Adresa redakce@zena-in.cz je tu pro Vás ;o)

Reklama