naložené tvarůžky

Tvarůžky. Typicky český zrající sýr, který milovaly generace před námi a budou milovat i generace po nás. Protože pěkně zralé tvarůžky, se svým typickým aroma, jsou neodolatelné. Ať už si je dáte na chleba s máslem, nebo naložíte do pikantního nálevu.

Tvarůžky pocházejí, podle písemných zmínek, už z 15. století, kdy se vyráběly na Hané. Jejich název „olomoucké“ pochází z místa, kde se tvarůžky prodávaly na trzích, z Olomouce. Vyráběly se však většinou v okolních vesnicích. Jedna z nejznámějších obcí, kde se tvarůžky vyráběly, je Loštice.

Tady vznikla první větší továrna na výrobu tvarůžků, kterou založil Josef Wessels se svým synem Aloisem v roce 1876.

Tradičně tvarůžky vyráběly ženy, které se označovaly jako pleskačky a využívaly dřevěných nástrojů, tzv. klapaček, které dávaly tvarůžkům tvar koleček. Princip výroby se dodnes nezměnil, jen ruční práci z části nahradily moderní stroje. Základem výroby je netučný tvaroh, který zraje se solí. Poté se semele a vytvaruje do koleček, věnečků či tyčinek. Následně se nechávají tvarůžky několik dní zrát v sušárně. Poté jsou tvarůžky promyty, kdy dochází k omytí kvasinek na povrchu, a může tak začít působit směs bakteriálních kultur. Na sušicích roštech pak dochází k prozrání tvarůžků do hloubky. Z roštů jsou pak sesbírány do beden a uloženy do chladicí místnosti, kde ještě jeden až dva dny dozrávají (zdroj: Wikipedie)

Dnes mají tvarůžky řady svých nadšených fanoušků i zarytých odpůrců. Tvarůžky buď milujete, nebo nesnášíte, nic mezi tím. Kdo je miluje, umí s nimi vymyslet neuvěřitelné kuchyňské kousky. Příkladem je například úžasná olomoucká tvarůžková cukrárna. Ano, čtete správně: TVARŮŽKOVÁ CUKRÁRNA.

My jsme si pro vás dnes připravili recept klasický a tradiční. Recept na nakládané tvarůžky. Stejně jako u naloženého hermelínu nebo utopenců určitě existuje mnoho receptů, každý má ten svůj oblíbený. Ten náš obsahuje sušená rajčata a pikantní chilli.

Suroviny

  • 2 velká balení tvarůžků (2 x 167 g)
  • 80 g sušených rajčat naložených v oleji + olej z této sklenice
  • 2 feferonky
  • 6 stroužků česneku
  • 2 cibule nakrájené na půlkolečka
  • slunečnicový, řepkový nebo olivový olej
  • hrst barevného pepře
  • 3 bobkové listy

Postup

Připravte si čistou a suchou uzavíratelnou sklenici. Do ní střídavě skládejte kolečka tvarůžků, půlkolečka cibule, česnek nakrájený na plátky, sušená rajčata, kolečka feferonek včetně semínek.

naložené tvarůžky

Zasypejte pepřem, přidejte bobkové listy. V sezoně bylinek můžete přidat i oblíbené čerstvé bylinky - výborný bude kousek libečku, rozmarýn, tymián.

Vyskládanou sklenici zalijte nejdříve olejem, ve kterém byla naložena sušená rajčata a poté dalším olejem - řepkovým, slunečnicovým či olivovým. Oleje použijte tolik, aby celý obsah sklenice byl ponořený.

Takto připravené tvarůžky uzavřete a nechejte v chladu odležet alespoň týden, ideálně dva až tři. Pokud necháte zrát tvarůžky třeba ve spíži, kde není taková zima jako v lednici, doba zrání se zkrátí. Pravidelně je kontrolujte, až jsou krásně měkké.

Podávejte s čerstvým chlebem.

Tipy

Do sklenice můžete přidat i volitelný obsah podle chuti - naložené feferonky, olivy, kapary, kousky čerstvé barevné papriky, kuličky jalovce.

Tvarůžky můžete naložit také do piva, namísto do oleje. Ideální je kvalitní černé pivo.

Před naložením můžete tvarůžky obalit do pálivé nebo sladké papriky.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama