Mám tady bohužel jeden smutný příběh. A rozhodla jsem se s vámi o něj podělit, protože se může přihodit každému z nás. Kam až může zajít lidský hyenismus? Nemá hranic! Kamarádka pořídila svým dětem pejska, malé rozkošné štěnátko... které však po týdnu umřelo. :( Nalítla „chovatelce“, která psí miminko vydávala za sedm týdnu staré, a přitom mělo ve skutečnosti jen čtrnáct dní!

Moje blízká kamarádka sháněla štěně, před několika měsíci se jí narodil chlapeček, a už vychovává sedmiletou dcerku. „Proč dětem neudělat radost,“ řekla si. Ale koho by napadlo, že po týdnu, kdy si pořídili domácího mazlíčka a s láskou o něj pečovali, to skončí špatně?

chiwawa

„Sehnali jsme dceři mini čivavu,“ prohlásila nadšeně moje kamarádka Eva, která původně chtěla s přítelem koupit labradora, ale dali přednost „něčemu menšímu“. „Byl to dárek, bude se o něj starat,“ psala mi ještě minulý týden nadšeně. Já už se také těšila, až se uvidíme a pochovám si malé psí miminko. Jenže už to nestihnu...

Štěně čivavy měli asi týden, všichni členové její rodiny si pejska zamilovali, a o to je horší, jak to celé skončilo. Eva v pondělí ráno na Facebooku sdělila, že jim pejsek umřel. Štěnátkou koupila od nezodpovědných lidí, kteří jí namluvili, že je sedm týdnů staré, ale pejskovi bylo sotva čtrnáct dní!

„Cítím totální bezmoc. Čivava, kterou jsme koupili za 5000 Kč, pro dceru k narozeninám, dnes zemřela. A to jen proto, že jsem nalítla... Zemřela přesně v den dceřiných sedmých narozenin. Po jediném týdnu u nás doma. „Chovatelka“, jejíž jméno jsem radši vypustila z hlavy, nám namluvila, že je štěňátko sedm týdnu staré. Bylo jí 14 dní... Veterina nám nedala šanci... snažila jsem se, piplala, dokrmovala... Všechno na nic!!! Bez šance na přežití!“ napsala má kamarádka. „Chovatelka má telefon odpojený, ale až se jí zase narodí štěňátka, jistě ho zapne. A doufám, že se jí to všechno jednou vrátí. Protože to, jak ublížila tomu nebohému stvoření a mojí dceři, je na kriminál,“ rozčiluje se kamarádka, a já ji zcela chápu.

A proto jsem se rozhodla její příběh zveřejnit. Nerada bych, aby se něco podobného stalo například vám, dnes je opravdu důležité mít se na pozoru. Jak tohle můžou lidé dělat, když pominu fakt, jak šíleně smutní musí být lidé kolem, hlavně její malá dcerka. Jak může člověk žít s tím, že prodává psí miminka, a tím je v podstatě zabíjí?

 

 

 

 

Reklama