Člověk si může na mnohé zvyknout. Avšak schopnost zvyknout si na bolest je pravděpodobně nejobtížnější úkol. Když něco bolí, nemůže být nic příjemné: ani dobré počasí, ani vtipy kolegů, a práce se vleče pomalu jako želva. Samotná bolest se stává ústředním pocitem a pánem emocí a činností. A to není náhodné. Je známo, že bolest je z hlediska vývoje nejstarší ochrannou reakcí. Jejím úkolem je zaslat signál o nepříznivé události a spustit odpověď organismu pro odstranění příčiny bolesti. Je zajímavé, že existuje jediný orgán, který nebolí, i když přijímá a přenáší bolestivé signály. Mozek zaznamenává bolest kteréhokoliv orgánu, avšak nemá žádné receptory bolesti.

bolestBolest hlavy znají prakticky všichni, avšak někdy trápí tak často, že se stává závažným problémem. Američtí vědci provedli průzkum u 30 000 zaměstnanců komerčních společností. Ukázalo se, že bolest hlavy snižuje účinnost práce o 30 až 60 %. Nejběžnějším typem bolesti hlavy je tak zvaná vyčerpávající bolest, při které je pocit, jako kdyby byla hlava stahována těsnou páskou. Podle výsledků studie provedené v Německu trpí tímto typem bolesti hlavy 88 % žen a 67 % mužů. Mezi příčinami jejího výskytu se uvádějí následující: deprese a chronický stres, například práce s počítači po několik hodin nebo práce ve „vzpřímené" poloze u zařízení pásového přepravníku. Bolest hlavy může nastat poprvé ve kterémkoliv věku, avšak nejčastěji začíná ve stáří 25 až 30 let.

Pro léčbu bolesti hlavy existují četné prostředky. Některé z nich jsou poněkud neočekávané. Například někteří vědci při prvních známkách bolesti hlavy doporučují poslech tiché, klidné hudby evropských či asijských hudebníků. Uvažují, že pro ulehčení následků stresu postačí poslech hudby z Louskáčku od P. I. Čajkovského nebo Lišky od Yu Lana po dobu 10 až 20 min denně.

Existuje jiný typ bolesti dobře známé krásnější polovině lidstva. Je to periodická menstruační bolest, která se vyskytuje zhruba u třetiny žen a mladých dívek ve věku 12 až 45 let. Podle výsledků pozorování provedených švédskými vědci zaznamená asi 20 až 30 % žen před menstruačním cyklem bolestivé pocity, přičemž 6 % žen je neschopných práce po dobu alespoň několika dnů. S tímto problémem se nejčastěji setkávají ženy, které během 5 prvních let od zahájení menstruačního cyklu neporodily žádné dítě. bolestNěkdy je tato bolest mírná, sotva citelná a potom se považuje za předzvěst menstruačního cyklu; jiné ženy ji mají v závažnější formě, takže zasahuje do normálního každodenního běhu života. Podle odborníků je příčinou této bolesti změna hladiny prostaglandinů v krvi. Svým účinkem na dělohu způsobují silnou kontrakci. Výsledkem napětí je zhoršená dodávka krve do dělohy, která není zásobena dostatečným množstvím kyslíku. Jeho nedostatek způsobuje bolestivé pocity.

Navíc k samotné menstruační bolesti si mnohé ženy stěžují na tak zvanou menstruační bolest hlavy podobnou migréně.Objevuje se ve formě záchvatů závažné bolesti hlavy v době menstruačního cyklu. Často je závažnost intensity a trvání tohoto typu bolesti hlavy v souvislosti s menstruačním cyklem nebo premenstruačním syndromem neobvykle závažná.

Když hovoříme o bolesti, nelze se vyhnout jejímu dalšímu druhu. Lidé se snaží o ni ani nemluvit, aby „ji nepřivolali". Lze snadno tušit, že je řeč o bolesti zubů. Může nastat působením jakéhokoliv dráždivého podnětu, například tepla, chladu, chemických látek nebo pevných předmětů. Takový typ bolesti zubů je charakteristický pro zubní kaz nebo pulpitidu. Pokud bolest zubu nastoupí náhle, ukazuje to na zánět dřeně nebo apikálního (horního) periodontu. Dokonce i když symptomy ustoupí, potřebuje pacient navštívit lékaře, protože zánětlivý proces v zubu nebyl zlikvidován. Pokud se léčba opozdí, mohou se rozvinout závažné komplikace a již nebude možná konzervativní léčba pulpitidy. A pro ulehčení bolesti zubů může pacient před cestou k zubaři vzít jednu tabletu analgetického prostředku, aby se alespoň na krátkou dobu zbavil strádání.

bolestNový analgetický lék Nalgesin vyrobený známou farmaceutickou společností KRKA může zdolat výše popsané typy bolesti. Tento lék má rychlý účinek a bezpečně odstraňuje bolest hlavy, bolest zubů a menstruační bolest stejně tak jako bolesti svalů zad nebo kloubů při artritidě. „Know-how" při výrobě Nalgesinu spočívá v tom, že se tableta obsahující sůl naproxenu rozpadá v trávicím traktu na drobné částice, které se díky přidanému sodíku rychle absorbují a většina nejzávažnější bolesti ustoupí velmi brzy po podání. Přitom se účinek udržuje po dobu 8 až 12 h, což překračuje hodnoty těchto ukazatelů pro jiná analgetika zhruba na dvojnásobek.

Nalgesin by měl být vždy po ruce, aby nikdo nezůstal opuštěn tváří v tvář bolesti!

Více najdete na www.nalgesin.com

Nalgesin S, rychle odstraňuje bolest a nadlouho:

  • Rychle
  • Bezpečně (nejlepší bezpečnostní profil!)
  • Přetrvávající účinek (postačí 2-3 tablety denně!)

 

Reklama