Genetické testy prokázaly, že dvě lidské kosti, které byly nalezeny v kalifornských horách, patří Fossetovi. Tento americký dobrodruh a milionář zmizel poté, co ze svého ranče vzlétl 3. září 2007 na krátký vyhlídkový let.

Po třiašedesátiletém muži bylo vyhlášeno pátrání, do kterého se zapojily stovky lidí z celého světa. Někteří prohledávali oblast kalifornských hor pomocí programu Google earth a snažili se na satelitních záběrech nalézt trosky letadla. Pátrání však bylo neúspěšné, letos v únoru úřady pátrání vzdaly a Steve Fosset byl prohlášen za mrtvého.

Vrak jeho letadla byl objeven až na přelomu září a října tohoto roku ve výšce 3000 metrů v pohoří Sierra Nevada. Asi kilometr od trosek letadla byly později nalezeny dvě dlouhé kosti. Genetické testy nyní potvrdily, že kosti patří Fossetovi. Na místě se našel také jeho pas a tenisky. To vše neslo známky po zvířecích kousancích.

Místní šerif John Anderson se domnívá, že muž zemřel už při pádu letadla a jeho ostatky pak divoká zvěř roznesla do okolí. Fossetovi se možná stalo osudným, že se na svůj poslední let vydal bez padáku. Do paměti lidí se zapsal především jako nestárnoucí dobrodruh a držitel několika světových rekordů.


 

Reklama