russel.jpg

Foto: Netflix (Vánoční kronika)

Klaus

Klaus je španělský animovaný vánoční film z roku 2019, který napsal a režíroval Sergio Pablos. V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý původně dosti sobecký pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. Do chladného, temného města to přinese spousty radosti a úsměvů.Vánoční kronika

Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. V zábavném filmu pro celou rodinu si Santa Clause zahraje Kurt Russell a Goldie Hawn zase paní Clausovou.Chlapec, kterému říkají Vánoce

Film režiséra Gila Kenana vypráví o 11letém chlapci jménem Nikolaus (Henry Lawfull). Ten se vydává na ledový sever, aby našel svého tátu, který se vydal pátrat po bájné elfí vesnici Elfmág. Na dobrodružné výpravě za naplněním svého osudu, kdy potkává spoustu mystických stvoření, se může spolehnout na losa Bleska a věrného myšího parťáka.Láska nebeská

Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem, to je Láska nebeská. Film s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

Sám doma je vánoční klasika, která v našem seznamu nesmí chybět. Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště tentokrát odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Až v New Yorku zjistí, kde se ocitl, a rozhodne se, že si Vánoce užije i bez rodiny.

Vánoční koleda

Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Dřív než bude pozdě, musí Ebenezer otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal.

Anděl Páně

Je časné ráno, v předvečer Štědrého dne, a celé nebe se chystá na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Jen jeden anděl jako by tu byl navíc a jako by se každému jen pletl pod nohy – Petronel. Zakrátko si proti sobě poštve všechny svaté. Jediný, kdo má s Petronelem ještě trpělivost, je sám Pán Bůh, ale i toho Petronel nakonec urazí. Za trest je poslán na pozemský svět, aby napravil jediného hříšníka, jinak na Štědrý den skončí jako padlý anděl v pekle. Vyděšený Petronel proměněný v žebráka odchází mezi smrtelníky. Průvodcem je mu poťouchlý čert Uriáš, který se náramně dobře baví na Petronelův účet.

Zázrak v New Yorku

Šestiletá Susan má pochybnosti o existenci Santa Clause. Maminka ji už dávno prozradila tajemství o rozdávaní dárečků. Jednoho předvánočního dne však nečekaně uvidí v jednom obchodním domě Santa Clause, který ji přesvědčí, že je skutečný. Malá Susan tak dostává ten nejhodnotnější dáreček ze všech dárků opětovnou víru ve splnění svých snů.

Předvánoční večer

I když už nemá středoškolská učitelka biologie nejmenší naději, že by někdy potkala toho pravého, stane se doslova zázrak. Jsou přeci Vánoce! Tím vyvoleným bude dokonce samotný rytíř. Rytíř, který se na zem, do amerického Ohia, dostal jako zázrakem ze 14. století a do Brooke, kterou si zahrála Vanessa Hudgens se po uši zamiloval.

Princezna z cukrárny

Obyčejná chicagská cukrářka a dáma, která se má stát princeznou, do sebe jednoho dne úplnou náhodou narazí a zjistí, že vypadají jako dvojčata. A tak se domluví, že si na Vánoce vymění role. Nechybí samozřejmě ani romantika. A tak není divu, že se obě vyměněné dívky zamilují. Když se ale mají vyměnit zpátky, trochu se to zkomplikuje.

Zdroje: Autorka článku, ČSFD, Wikipedia, Netflix

Reklama