Milí čtenáři, stejně, jako minulý pátek, tak i dnes Vás neopomenu seznámit s dalším typem tance, kterým si můžete zpříjemnit své volné chvilky. Tentokrát se budeme věnovat smyslnému brazilskému tanci zvanému zouk, který nám představí taneční instruktorka Monika Beranová.

 

v

Moniko, jak začala Tvá taneční kariéra?
Tančím od roku 2005, začínala jsem se salsou, ale od roku 2011 se věnuji zouku, který momentálně třetím rokem vyučuji. Vlastní kurzy jsem si otevřela na podzim roku 2012, minulý měsíc jsem si navíc otevřela vlastní taneční studio. K zouku jsem se dostala zcela náhodou. Viděla jsem ho tančit lidi v klubu, kam jsem chodila na salsu. A jednoho dne jsem se rozhoupala zkusit i zouk. A už jsem u něj taky zůstala. Naprosto mě pohltil.

Co na tanci obecně miluješ?
Na tanci miluju svobodu, kterou mi dává… na parketě jsem to já, můžu být, kým chci, je to mé vlastní vyjádření hudby. Když tančím, mám pocit, že žiju. Jen v tanci mohu své emoce a pocity vyjádřit zcela naplno. Když tančím, neexistuje nic kolem, jen já a můj taneční partner.

Uvedla jsi, že tě taneční styl, kterému dnešní článek věnujeme, tedy zouk, Tě zcela pohltil. Představ nám ho, prosím.
Zouk je brazilský párový tanec, který vychází z Lambády. Jistě všichni dobře znáte skupinu Kaoma, která v 80. letech zahltila Evropu novými hravými tóny. Téměř v každém vystoupení nebo v každém klipu byli páry, kde partnerky vrtěly zadečky a pohazovaly vlasy. Nebyl nikdo, komu by se to nelíbilo. Exotika nás Evropany velmi přitahuje a tak je to i se zoukem. Je to něco nového, něco, co má naprostou svobodu v pohybu, na tento typ tance neexistují prakticky žádná pravidla, je naprostou taneční improvizací... navíc tančíme na skvělou muziku, kterou si oblíbí všichni (smích).

Z jakého důvodu jsi si zamilovala právě jej?
Na zouku mě baví právě ona nádherná muzika a svoboda pohybu. Jak už jsem uvedla, nemusíte respektovat žádná pravidla. Člověk opravdu “tančí”, nechodí jen naučené figury. Když tančím zouk, dokážu prožít tolik pocitů a emocí. Je to neskutečné. Kdo nezažije, nemůže pochopit. Většina dívek také uvádí, že se jim velmi líbí, když můžou házet rozpuštěnými vlasy, neboť se při tom cítí žensky a sexy. Ale není to tak jednoduché. Zkus jít a u toho kroutit hlavou tak, aby ti tvá hříva vířila ve vzduchu (smích).

Komu bys zouk doporučila?
Všem na téhle planetě. Všem, kdo mají chuť se tanečně vyvíjet, něco si dokázat (zouk není jednoduchý tanec, ale dá se naučit, máte-li dobré vedení a chuť se učit). I těm, co mají pocit, že jsou „dřeva“ a že by se žádný tanec nikdy nenaučili. Právě těm nejraději svým přístupem dokazuji, že je to omyl. Zouk se může naučit opravdu každý. Když jsem ho zvládla já, zvládne to kdokoliv (smích).

Nedávno jsi otevřela své vlastní taneční studio. Co vše se u Tebe mohou klienti naučit?
Vyučují se u mě kurzy salsy, zouku, bachaty, flamenca, břišních tanců, bodymovementu, power stretchingu, základy taneční techniky, pilates, klasické taneční a chystáme mnoho dalšího...

Je možné si zouk zatančit jen tak „zkušebně“?
Jistě, je mnohou zouk párty po celé republice, ale dříve než na ni čtenáři půjdou, doporučuji navštívit alespoň jednu lekci zouku, kde se seznámí se základními kroky a rytmem. Samozřejmě Vás všechny srdečně zvu do svého tanečního studia, stačí, když navštívíte mé stránky a vyberete si z četné řady lekcí. Těším se na Vás!

Moniko, děkuji Ti za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!

Milí čtenáři, oslovil-li Vás tento tanec, neváhejte a vyrazte například za Monikou... více informací najdete na:

Čtete také:

Reklama