„Rohlík už dávno není jenom o jídle, zákazníci u nás můžou nakoupit s dovozem až domů takový sortiment, který byl před pár lety u online nákupů nemyslitelný. Například čerstvé řezané květiny, které můžete odeslat i jako dárek. Stačí znát adresu a kontaktní údaje toho, komu chcete udělat radost,” komentuje mluvčí Rohlik.cz Denisa Ladka Morgensteinová s tím, že kurýři vozí řezané květiny při takové teplotě a podmínkách, aby dorazily maximálně čerstvé a v té nejlepší kvalitě. Internetový prodejce potravin letos navýšil zásoby květin o 25 % a závozy od dodavatelů naplánoval na každý den, aby zákazníci dostali ty nejlepší květinové kousky.

640863672c255obrazek.jpg
 
Na Valentýna táhnou rovněž cukrovinky, MDŽ je o květinách
Zatímco na svátek svatého Valentýna, který se slaví 14. února, necelá polovina mužů sáhne rovněž po cukrovinkách*, Mezinárodní den žen ovládají právě řezané květiny. „Průzkum společnosti Ipsos i naše data nám v únoru ukázala, že svátek zamilovaných je rovněž o dárcích v podobě kosmetiky, poukázek na večeři, nebo prémiových vín či sektů. Tento trend se 8. března neukazuje tak významným, jednoznačným vítězem u nakupujících jsou květiny,” doplňuje Ladka Morgensteinová.

Dodává, že zákazníci na sv. Valentýna sáhli hlavně po růžích, nyní na 8. března jsou číslem jedna tulipány nebo obdobné jarní květiny. „Už od včerejšího dne vidíme, že poptávka po řezaných květinách stoupla zhruba o polovinu v porovnání s běžnými dny, meziročně pak o 15 %,” uzavírá.
 
Vše potřebné na jednom místě
Mezinárodní den žen každoročně doprovází zvýšený zájem nejen o nákupy řezaných květin. Velké oblibě se těší i pralinky, bonboniéry a další cukrovinky, na které si Rohlik.cz připravil promoční akce. Online prodejce dále nabízí i široký výběr sortimentu kosmetiky, alkoholu či dalších dárků. Co víc, nákup zákazníkům kurýr doveze už za 60 minut.

*Průzkum prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos pro Rohlik.cz. Průzkumu se zúčastnilo 800 respondentů, sběr dat proběhl ve dnech 9. – 10. února 2023.

www.rohlik.cz
640862e322993obrazek.jpg