Blíží se další, teď už doslova předvánoční víkend a mnozí z nás se chystají do obchodů za nákupy. Já se každý rok snažím mít všechny dárky a s tím spojené nákupy vyřízené včas, jenže co je to včas? I když působím jako exot, když mám na konci listopadu téměř všechny dárky obstarané, ani já jsem se nevyhnula té hektické atmosféře obcháďáků. Vždyť tam už to "žije" na začátku října. Takže nejen, že se na nás v obchodech valí Vánoce sotva odvedeme v září děti po prázdninách do školy, ale i zimní slevy přišly zase o kus dřív než loni.

Vždyť už na začátku listopadu na mě ze všech stran útočily nejrůznější bezva nabídky, to by mi nevadilo, ale ty haldy lidí, co to přitáhlo do obchodů, to je po takovém nákupu člověk rád, že se dohrabe ve zdraví domů. Letos poslední takový můj výjezd za nákupy do většího centra proběhl před čtrnácti dny. Ono to ale není jen fyzicky náročná akce, i psychika vezme za své a ještě při tom musíte zapojit mozek, to když vymýšlíte strategii, kdy vyjet, kde zaparkovat atd. A to všechno jen proto, abyste při odjezdu zničeni nestrávili ještě další půl hodiny opouštěním přeplněného parkoviště.

Šla jsem na to strategicky, auto jsem zaparkovala v podzemních garážích, které jsou blízko výjezdu na hlavní silnici, ještě před polednem, abych obsadila jedno z posledních míst a mohla jsem jít na věc. Snažila jsem se postupovat podle svého seznamu, nemusím se asi vyjadřovat k tomu, jak toto předsevzetí během chvíle vzalo za své. :-) Těžko jsem odolávala všem nástrahám v obchodech, které jsem vůbec nechtěla navštívit, ale ony se mi tak nějak se svými nabídkami připletly do cesty.

Aby toho nebylo málo, tak kromě kamenných obchodů potkáme i spoustu menších stánků přímo na "kolonádě", a to je neštěstí, jsou v nich povětšinou přítomni velmi otrlí a vlezlí prodavači a to nesnáším. Neumím moc říkat ne, takže mě většinou některý z nich usápne a to je potom konec. Tentokrát mi nějaká slečna chtěla vnutit 50 ml bahna za 900 Kč, nekupte to! :-))) Namatlala to na mě, pořád povídala o všech výhodách výrobku, jak je účinný, jak ho určitě potřebuju, no mlela a mlela... Pak na mě vybalila tu úžasnou cenu, tak té jsem naprosto bezpečně odolala, ale slečna vyhodila další trumfy z rukávu, prý  pro mě má jedině dnes a jedině ona úplně suprovou nabídku – k tomu bahnu ještě peeling, opět úžasný, jak jinak, a bude mě to stát pouhých 1400 Kč, no to bych byla hloupá na to nepřistoupit, že? To byla  prostě bomba!

 

Tady už jsem byla značně nervózní a nevěděla jsem, jak tuto celou trapnou situaci ukončit, aniž bych něco koupila. Nakonec se mi podařilo jí vysvětlit, že tolik za to skutečně nedám a že mě skutečně ničím nepřesvědčí a že se mnou ztrácí čas. Když jsem to zopakovala po několikáté, tak to snad konečně pochopila i ona a ještě se mile  usmála, ale myslím, že ve skrytu duše mě proklínala jako neskutečnou babu, která jí jen vypatlala kus toho jejího bahna a zdržela od skutečných zákazníků, a to jsem se jí ještě zapomněla zeptat, zda tuto kosmetiku používá i ona, neboť její uhrovitá tvář
se nedala přehlédnout. Copak by mi na to asi odpověděla. :-)))

 

Tahle myšlenka mě nakonec pobavila tak, že jsem ještě zvládla dokončit zbytek své nákupní cesty při plném duševním zdraví a lehčí o několik tisícovek jsem se  svým strategicky zaparkovaným autem odebrala domů. Pro letošní rok jsem tím, doufám s většími nákupy skončila, protože při představě toho šílenstí, které na nás teď všude v obchodech společně s kapsáři čeká, je mi až mdlo....

A jak nakupujete Vy? Taky se s tím perete? Taky nedokážete onu vlezlou osobu poslat hned na začátku slušně do oných míst?

Tak to všechno ve zdraví přežijte a najděte si i chvilku na relaxaci, což tady na Ženě-in docela jde. Mějte se fajn

Augustyna
Mě takhle uháněla jedna ženská z nějaké firmy přes finační poradenství. Volala mi soustavně půl roku a vůbec nepochopila, že nemám zájem. Každopádně vaše síla vůle si zasluhuje 500 bodů.
Reklama