Čtenářka slavuska popisuje, proč a jak nakupuje, aby ušetřila. Jejím cílem je naspořit si na dovolenou, a tam si pořádně užít nejen obžerství. Děkuji Vám slavusko za příspěvek.

Dobrý den, zdravím všechny čtenářky. Já patřím k lidem, kteří nakupují takřka výhradně ve slevách. Jsem na mateřské dovolené, máme 2 malé děti, a peněz na rozhazování nemáme. Sice na tom nejsme tak špatně, abych si nemohla dovolit kupovat i bez slev, ale to by nám už nezbyly peníze třeba na dovolenou. Takže já razím názor, že je lepší se v jídle omezit, a ušetřené peníze procestovat.

Nákupuji tudíž obvykle v supermarketech nebo v hypermarketech, a jídelníček plánuji podle toho, co se mi podaří koupit v akci. A snažím se vařit co nejvíce z čerstvých potravin a  vyhýbat se polotovarům. Občas si upeču domácí chleba, ráda peču domácí buchty, občas udělám domácí jogurt, lučinu, nebo šunku. Tu ale dělám bez rychlosoli, takže je taková šedá, a spíš připomíná maso ve vlastní šťávě..na chuť je to ale lepší než levná šunka z hypermarketu.

Farmářské trhy cíleně nevyhledávám, ale pokud jdu okolo, tak ráda dětem koupím nějakou dobrůtku, třeba špaldovou sušenku, nebo čerstvý ovocný mošt. Biovýrobky jsou mi celkem sympatické, ale ve větší míře ho kvůli vysoké ceně nekupuju.

Jen když byl starší syn maličký, do jeho prvních narozenin, jsem se ho snažila krmit výhradně bio, vařila jsem  mu domácí příkrmy z bio surovin, kupovala biojogurty, dělala domácí kaše. To ovšem nebylo finančně tolik náročné, jelikož syn byl beztak závislák na kojení, a jeho denní porce okolo roka bylo 50g masozeleninovýho jídla, 5 lžiček ovoce, a 60g kaše.
Jestli se změnily moje chutě? Celkově ani příliš ne, pamatuju si jen, že jako malá jsem nejedla med a pizzu, tato jídla mi začala chutnat až v 10 letech. A v prvním těhotensvtí mi začaly chutnat dětské přesnídávky, které jsme dlouhá léta nejedla.
Takže abych to shrnula, nakupuji ve slevách. A dobré jídlo ve větším množství si užiju na té dovolené, kde si objednáme poloponezi, a každé ráno a večer si naložím vše, na co mám chuť, ze stolů prohýbajícíh se pod dobrým jídlem.

Třeba vloni na Kypru jsme každé ráno snídala mimo jiné téměř půl kila poctivého hustého řeckého jogurtu s ovocem. Jelikož u nás stojí malý 150g kelímek skoro 20 korun, tak tady si ho nekoupím, vychutnám si ho až na té dovče :-).
A co bych si přála vyhrát? Docela ráda bych si někdy dala pravou hovězí svíčkovou, tu jsem ještě nikdy neměla.
slavuska


Dáváte v jídle přednost kvalitě, nebo kvantitě?

  • Kupujete potraviny ve slevách?
  • Nebo výhradně od malovýrobců?
  • Dáváte přednost značce BIO?
  • Nakupujete na trzích?
  • Změnili se vaše návyky a chutě časem, jako mně?
  • Fandíte spíše Pohlreichovi, nebo Babicovi?

Na všechny vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes na konci editace v 16. hodin odměním. Ke svému příspěvku napište, o jaký druh potraviny, o které sníte, ale ještě jste ji neměla možnost ochutnat, máte zájem, a já jedné z vás přání splním! K mání je dnes v podstatě cokoliv, od šnečích jater (nestojí to za to)  po krokodýlí maso (chutná jako kuřeryba) …

Reklama