Letos je všechno nějak dřív. Jaro, léto a s ním slevy.
No to je super, nakoupené věci si alespoň užijeme. A když budeme vybírat mazaně, dají se s nějakou vrstvičkou navrch nosit i na podzim.

A tak jsem vyrazila po obchodech něco ulovit. Tedy, upřímně řečeno, měla jsem políčeno na jednu konkrétní věc. V květnu jsem si koupila fantastické, ale pěkně mastné lněné planďáky. Měli je i v bílém, tak jsem se těšila, že si je pořídím za poloviční cenu. Hm, někdo mi je vyfoukl! Byla jsem trochu zklamaná, ale to se dalo čekat.


Musela jsem si udělat radost jinde. Zaplula jsem do vedlejšího obchodu. Tady mívají dobré topy, košile, no prostě vršky. Slevy třicet až padesát procent. To jde, začala jsem listovat ramínky. Padl mi do oka jeden topík se vzorem paisley. To jsou takové ty barevné housenky (někdy se tomu říká kašmírový vzor).

Takhle vypadá paisley vzor (v Hollywoodu je hitem, příští rok možná dorazí k nám. :-))

Vyzkoušela jsem si ho a mrkla na cedulku. Jako na potvoru sleva žádná. Také dobrá taktika. Promíchat výprodejové kousky s novým zbožím. Dostali mě. Ten topík jsem tam samozřejmě nemohla nechat. Co kdyby mi ho po slevě zase někdo vyfoukl?

Vlastně jsem neprodělala. Lněňáky na podzim odložím, zatímco topík se svetříkem nebo džískou můžu tahat dál. Většina mých kamarádek uvažuje stejně. Málokterá nakupujete krátkodobě stylem unosit a vyhodit.

Co se vyplatí koupit ještě letos ve slevách, aniž bychom byly příští rok totálně out?Bílé věci – košile, topy, tílka, trička

Proč? Nikdy nezevšední. Dají se nosit prakticky celoročně.

 


Džíny
Proč? Když koupíte klasiku (každá značka ji má v sortimentu), neprohloupíte. Je otázka, jestli klasika podléhá slevám. U džín to budou spíš módní výstřelky a vyloženě letní varianty. Ty bych tam raději nechala.
Ale pokud narazíte na pěkné tříčtvrťáky, berte. Na podzim je můžete doplnit kozačkami.

 


Lněné šaty, haleny i kalhoty a sukně
Proč? Pokud len máte ráda, kupte, protože nikdy nevyjde z módy a s teplým počasím se bude vracet stále.

 


Kvalitní prádlo a plavky
Proč? Protože značkové prádlo není právě levné, takže když dojde na slevy, rozhodně jich využijte. Plavky užijte ještě letos a možná ještě příští rok. Plavková móda se zase tolik nemění.

 


Boty
Proč? Pěkné kožené sandály vám určitě vydrží. Raději bych se vyhnula módním výstřelkům, jako jsou gladiátorky, nebo boty zdobené flitry a velkými kameny. Ty už můžou být příští rok vyloženě out.

 

Jednoduché doplňky bez zbytečných ozdob
Pásky, kabelky.
Proč? Široké pásky určitě příští sezonu vydrží, kabelky kupujte velké, budou se nosit dál.

 


Bižuterie
Proč? Dokáže s oblečením zázraky.
Já jsem si třeba loni za pár korun koupila masivní štrasový náramek a letos s ním sklízím obrovské úspěchy.


Kde nakupovat?
Od té doby, co bydlím na periférii, dávám přednost obchodnímu centru.
Proč? Máme všechno po ruce, v parném létě se tam ochladím, a když mě rozbolí nohy nebo vyhládne, můžu si dát kávičku a něco k jídlu.

Využíváte sezónních slev?
Co většinou nakupujete?
Už jste si něco pořídila letos?
Byl to dobrý kauf?
Pochlubte se!

 
Reklama