Bez ohledu na to, že ráno ještě škrábete led na předním skle auta, jaro je tady. Slunce nabírá sílu, vytahuje zelenou travičku, poupata ženou do květu a my s gustem odhazujeme teplé kabáty, i když občas drkotáme zuby. A s těmi zimními svršky odkládáme i tmavé barvy, jako bychom se chtěli očistit a převléct do jarního, jak to dělá příroda.

A s jarem vždycky přijde i chuť koupit si něco nového na sebe. Pokud jste to tedy neučinily už o Velikonocích, aby vás podle tradice beránek nepokakal.

Jaro je k nákupům ta nejpříhodnější doba. Alespoň já to tak cítím.

Jenomže poslední dobou mě bloumání po obchodech nějak nebaví. Sice mě těší příval nových barev, nápadů a materiálů, ale většinou je beru jen jako inspiraci. Jen tak se dívám, listuji ramínky, ale málokdy mě zaujme věc natolik, abych si ji šla vyzkoušet.

Nakupuji totiž spontánně, většinou nemám vůbec promyšlené, co bych si chtěla pořídit. Jsem přesně ten typ zákazníka, který je otráven, když ho prodavačka osloví. Zaplaší to moji představivost, klid a soukromí, ten důležitý okruh veřejné samoty, jak říkají herci.

Pro mě je nákup něco jako meditace. Nakupuji sice spontánně, ale když mě něco zaujme, vždycky přemýšlím, s čím bych onu věc mohla zkombinovat. O to větší z toho mám radost.

Nesnáším totiž přeplněné skříně a zbytečnosti, které tam visí několik let, aniž bych je vzala na sebe.

Takže pokud jste na tom stejně jako já, tady máte malou inspiraci.

 

.pastelky

Pastelové barvičky jsou pro jarní módu typické

safari

Třásně letí

Šortky a mini

Délky se opět zkracují

pruhy

Modrá a pruhy jsou stálicí

Jak nakupujete vy, milé ženy-in? Jdete cíleně za jednou věcí, nebo nakupujete náhodně? Jste spokojená s výběrem v obchodech? Co se vám špatně shání?

Reklama