Nakupovací vášní doslova trpěla naše čtenářka, která nechce být jmenována. Až se dočtetete, kam ji zahnala její vášeň, určitě to pochopíte. Co se stalo a jak její příběh dopadl, to už se dočtete v této novince

Od doby, kdy jsem si našla práci, se mi můj nakupovací život doslova změnil. I když už jsem měla skříně naplněné k prasknutí, nedala jsem si říci. Vždy po výplatě se mě zmocnil jakýsi démon a byla jsem schopna rozházet i pár tisícovek. To víte, bydlela jsem ještě u rodičů přispívala jsem pár kaček na nájem a stravu a zbytek mi zbývalo a nebylo to málo.

Tak jsem chodila po marketech a prostě si koupila to, co se mi líbí a hlavně tak zvané slevy  a akce, abych přišla domů, s co nejvíc s plnými taškami. Pak jsem si to doma zkoušela, někdy jsem přišla i na to, že se na mě ta věc zrovná nehodí a nebo jsem si uvědomila, že se mi to vcelku ani nelíbí, ale co, řekla jsem si, bylo to ve slevě.

Nakupování se mi stalo denní drogou. Každou volnou chvilku jsem přemýšlela, kde jsem nebo ve kterém letáku vyčetla výprodej nebo 50% slevy a vždy se těšila, až vyrazím na nákupy. Nebylo dne, kdy bych si něčím neudělala radost. I když upřímně, radost jsem měla jen chvíli- hned jsem totiž toužila po dalším. Touha pořídit si něco nového, byla silnější než cokoliv jiného.

Tenhle život mi cca 3 roky provětrával mou peněženku a nestačila mi už má výplata. Na veškeré rady kamarádek a rodičů jsem stejně nedala. Byla jsem posedlá, až jsem se díky tomu dostávala pomaloučku do dluhů Pořídila jsem si první kreditku pak druhou...Jenže, co jsem jeden měsíc splatila, další zas utratila, nakonec jsem dlužila kde jsem se podívala.

Nejhorší na tom bylo, že jsem tím řešila i všechny své problémy. Nakupování bylo lékem na všechny chmury. Už jsem nepříspívala ani na bydlení, vlastně na nic, když jsem měla nějaké peníze schované, prostě jsem je jednoduše utratila. Výčitky jsem měla, když jsem mámě lhala, že ještě nemám výplatu, že máme nemocnou účetní atd...... Po dvou měsících jí to samozdřejmě přišlo už divné, tak se do toho obula.

Nemohla si nevšimnout spousta zbytečných krámů v mém pokoji, se zaplněnými skříněmi plných hader. Bylo těžké si to přiznat. Ale věděla jsem, že takhle dál už prostě nemůžu a potřebuju pomoct. Znáte vyhrůžky rodičů, půjdeš z domu, jestli se nevzpamatuješ, nenecháme si kvůli tobě sebrat vlastní majetek za tvé exekuce( naštěstí žádné nepřišly)

Rodiče mi půjčili, ať vyrovnám své dluhy, doplatím kreditky. Tak se i stalo. Rázem jsem nedlužila nic, jen rodičům a těm jsem to poctivě splácela každý měsíc. Kdo ví, jak bych skonšila, asi pod mostem se všemi svými krámy. Děkuji za to s jakým přístupem se zachovali a pomohli.

Milá čtenářko, díky, že jste se nám svěřila se svým příběhem. Vaše nakupovací vášen má dokonce diagnózu a vy jste měla vyhledat pomoc psychologa. Snad jste se z toho dostala sama a držím palce, ať vydržíte

Text nebyl redakčně upraven

.

Reklama