Konec prázdnin se pomalu, ale jistě blíží. Každá maminka se už jistě řeší, jak svého milovaného raubíře či princeznu vybaví do školy. Vše má svá pravidla, a aby pomůcky byly skutečně užitečné, musí se vše vybrat správně a orientovat se i dle potřeb konkrétního dítěte, jeho věku a dalších kritérií. Hypermarkety Globus nabízí nejen nepřebernou nabídku školních potřeb, ale přichází i s radami, jak „na to“.

globus

Nejdůležitějším předškolním nákupem bývá školní taška. Kromě toho, že se děti často poměřují podle toho, kdo hezčí tašku má, starostí rodičů pak zejména bývá fakt, aby dětem nekřivila záda. Musí se tedy dávat pozor na popruhy a jejich délku, i na anatomické tvarování a polstrování. Neméně podstatné je i oddělení přihrádky na svačinu a učebnice, protože dostávat jogurt z učebnic není jednoduché. A pro děti, které chodí samy do a nebo ze školy jsou nezbytné bezpečnostní prvky. Pevné dno pak zaručí delší životnost při neohleduplném zacházení, protože do dětí můžeme mluvit horem spodem a stejně s taškou před obědem mrsknou do kouta učebny.

batoh

Kromě toho se děti neobejdou bez nových psacích a výtvarných potřeb. Pera, tužky, obaly na sešity, penál, pastelky, fixy, temperky, štětce. Ve verzi pro praváky či pro leváky, barevné, bombičkové, propisovací, se zvířátky, oblíbenými figurkami... člověku z toho jde až hlava kolem, kolik možností, druhů a variant je v nabídce. Výběr už však takovou záhadou není. Pero musí mít správný sklon a náplň se musí snadno vyměňovat, aby to zvládl i prvňáček. Úchop by měl být snadný a pro prsty zdravý, jinak si může malý školák u držení pera vyvinout zlozvyk, kterého se pak jen těžko zbavuje. I hrot je velmi důležitý. Většinou totiž může zabránit, aby se ze začínajícího spisovatele stal škrábající kocour.

pero

U sešitů je důležité si především rozmyslet, jaké druhy sešitů bude dítě potřebovat. Je jich totiž mnoho druhů od linkovaných po čtverečkované v různých velikostech a barvách, ale na každý předmět se hodí jiný. Většinou až do druhého stupně nevyužijí jiný než linkovaný či bez linek na rýsování.

Moderní technologie se staly nedílnou součástí výuky. Co má tedy mít například tablet, aby dobře sloužil? Především dlouhou životnost baterie, kvalitní displej a procesor. Navíc mnoho tabletů již umí zabránit dětem, aby nakupovaly přes internet či měli účet na sociálních sítích. Na druhou stranu není na škodu si připlatit za větší paměť, aby si děti mohly své výtvory a dobrodružství fotit, a pak se s nimi chlubit doma.

tablet

Součástí každoročního předškolního nákupu bývá nová obuv. A to nejen cvičky nebo tenisky, ale i samozřejmě přezůvky. Boty hlavně musí být pohodlné, nikde nesmí tlačit, většinou by v nich měl být asi o centimetr větší prostor na prsty a podrážka pevná, ale přesto pružná.

Je tedy mnoho kritérií, na které je třeba brát při výběru ohled. Ale není důvod panikařit. Nejlepším pomocníkem je v takové chvíli Globus, kde s prodejem začali v předstihu, aby se vyhnuli velkým davům nakupujících na poslední chvíli. Na jejich stránkách www.globus.cz/zpatky-do-skoly.html poskytují rady rodičům ztraceným v džungli školních potřeb, jak nejlépe vybrat veškeré vybavení ke spokojenosti jejich i malých nezbedů.

Globus

Advertisement

Reklama