Vytáhnu své loňské plavky. Nebo že by už předloňské? Podle jejich stavu bych to tipovala na variantu bé. Ach jo, zase si budu muset koupit nové.
Jak já to nenávidím. 

Když si zkouším několikatery v kabince a za závěsem stepuje nervózní prodavačka, jestli už jsou dobré, a já se už pomalu bojím říct, že to ještě není ono… Nebo se spíš zdráhám přiznat sama sobě, že problém není v plavkách, ale v mém povislém zadku, který v tom zářivkovém světle a trojdílném zrcadle vypadá příšerně ve všem.
Nechápu, proč nejsou obchodníci prozíravější a nedávají do kabin kouřová zrcadla nebo alespoň lichotivě tlumená světla. Určitě by prodali více. Nemáte stejný pocit?
Ale zpět k plavkám. Odcházím do jiného obchodu a snažím se prodavačku uchlácholit co nejpříjemnějším úsměvem, abych odčinila nulový kšeft. Něco procedí skrz zuby a naštvaně sklízí hromady odzkoušených svršků.

Je to divné, ale většinou koupím tam, kde mám klid, kde se mě nikdo na nic neptá a nesnaží se mi vlichotit, jak jsem drobná, štíhlá... když stejně vím své.
Zásadně si vybírám plavky podle kalhotek. V designu, který se mi líbí, pochopitelně. Protože mám krátké nohy, vyhovují mi více vykrojené nohavičky a vyšší pas. Neznám lepší prodlužující střih. Až když mi perfektně sednou kalhotky, pak teprve zkouším vršek.


Je to prosté: Potlačit nebo zbytečně neupozorňovat na problematické partie, a naopak přilákat pozornost k těm hezčím. A neříkejte, že žádné hezčí nemáte. To byste mě fakt namíchly. Buďte k sobě sice kritické, ale s mírou. Každá máme tu svoji slabinu. 
A když se podíváte na slavné hvězdy v bikinách, pochopíte, že ani ony nejsou stoprocentní.

Každá nemůže mít postavu atletky jako třeba Cameron Diaz, Helena Christensen nebo Fergie.

 Hubené vypadají dobře v šatech, ale v plavkách? Většinou mají malá prsa.
Paris Hilton, Heidi Klum, Kate Hudson

 Ženské tvary jsou nejvíc sexy
Beyonce, Britney Spears, Mariah Carey

 I když už je nás pěkný kousek, schováme se za lehátko nebo do županu
Queen Latifah, Kim Kardashian

 Ke které postavě máte nejblíže vy?
Kterou byste brala?
Jaké nosíte plavky?
Bikiny nebo vcelku?

Reklama