Také jste milovníci grilování? My jsme se rozhodli, že v redakci vyzkoušíme aktuální nabídku dobrot pro grilování. Co dobrého jsme nakoupili v Albertu? 
al6.jpg
Foto: Klára Křížová

Grilování miluje většina z nás. Není to jen o tom si pochutnat na grilovaných pokrmech, ale také se sejít s přáteli, s rodinou a užít si to.

Byly jsme s kolegyní Jitkou zvědavé, jaké novinky v letošním roce doplnily grilovací nabídku Albert. Rádi vás seznámíme s našimi tipy, které jsme nejen nakoupily, ale také pak v redakci s ostatními testovali. Vyrazit do Alberta na nákup chutné grilovačky je podle nás sázka na jistotu! Je skvělé, že v nabídce jsou již připravené potraviny, které stačí jen vybalit a dát na gril.
ale.jpg
Foto: Klára Křížová

Nabídka je velmi široká a uspokojí nejen milovníky masa, ale i ty, kdo rádi grilují zeleninu, ryby nebo sýry. Jestli chcete něco nevšedního, ochutnejte houby se širokým kloboukem, žampiony portobelo. Jestliže účastnící vaší párty mají rádi maso a klobásky, pak si jen rozmyslete, co budete potřebovat koupit -  namleté burgery, namarinované maso, připravené špízy nebo hotové klobásky a spoustu dalšího…
ale1.jpg
Foto: Klára Křížová

Burgery milují snad všichni! Rozhodli jsme se proto ochutnat Nature’s Promise Bio Hovězí burger. Obsahuje 97% hovězího masa. Je super, že hovězí, ze kterého jsou tyto burgery, pochází výhradně z českých ekofarem, kde se dobytek chová na loukách a pastvinách a kde mají přátelský vztah jak ke zvířatům, tak k půdě, rostlinám a přírodě obecně. Žádná umělá hnojiva či chemické postřiky zde nenajdete. Hovězí na ekologických farmách zraje dostatečně dlouho, což zaručuje křehkost a vynikající chuť masa. Moc se tedy těšíme, až Nature’s Promise Bio Hovězí burger ochutnáme. Jaká je další inspirace pro nákup hovězích burgerů v Albertu? Letos, stejně jako minulý rok také můžete ochutnat krásně šťavnatý Angus burger. Je považován za krále burgerů. 97% obsah masa z plemene skotu Angus má ideální poměr tuku a tím zajišťuje jeho šťavnatost a výjimečnou chuť.
al9.jpg
Foto: Klára Křížová

Náš tip: Pokud budete kupovat maso u obslužného pultu, pak máte díky QR kódu možnost zjistit více o masu, které si můžete ihned koupit. My jsem si zde koupili mleté vepřové a hovězí, maso mělo super konzistenci a hezky vonělo.
al10.jpg
Foto: Klára Křížová

Jaké pečivo k burgeru? V Albertu koupíte také bulky pro hamburger přímo z pece. Jestli chcete svou návštěvu překvapit, kupte namísto klasických zlatavých bulek ty v černé variantě. Uvidíte, jak vás originální nápad ocení.
al1.jpg
Foto: Klára Křížová

Pokud milujete ryby, sáhněte pro Pražmě královské, najdete v Albert rybím trhu. Má krásně jemné bílé maso a s bylinkovým přelivem bude z grilu dokonalá.  Pražmu můžete připravovat v celku, nebo jednoduše naporcovanou na filety. K dochucení vám postačí citron, kvalitní olivový olej, bílé víno a bylinky (tymián, koriandr apod.). U přípravy je třeba dbát na to, aby se maso nevysušilo. Můžete ji zkombinovat s opečenými brambory – my jsme si k ní koupily malé Baby brambory nebo se zeleninovým salátem. Ryby nakupujte nejlépe na konci celého nákupu a domů ryby přepravte ideálně v chladicí tašce, pokud ji nemáte, v Albertu ji mají. Skladujte je ve spodní části chladničky při teplotě 0–4 °C. A nezapomeňte, že pokud se nechystáte ryby marinovat nebo zmrazit, je vhodné je zpracovat do 2 dnů.
60e578e8604bdblobid0.jpg
Foto: Klára Křížová

Myslete při nákupu také na čerstvé bylinky! Chuťově rozehrají vaše grilování a nemusí jich být moc. I z jednoduchého jídla na gril dovedou udělat gastronomický zážitek, protože mu dodají chuť i vůni. Bylinky jsou v oddělení zeleniny v Albertu samozřejmostí, je jen na vás, které máte rádi. Náš tip – koriandr, rozmarýn či šalvěj krásně rozvoní grilovanou pochoutku, mátu využijete do sladkého dezertu nebo jen tak do karafy s vodou a bazalka se vám bude hodit do zeleninového salátu s rajčaty. Bylinek je ale daleko víc, záleží na vás, které máte rádi.
al2.jpg
Foto: Klára Křížová

Zeleninové saláty nebo čerstvá zelenina bez debat patří ke grilování. Proto jsem do našeho nákupního košíku daly mnoho zeleniny jsou jsou rajčata, okurky, žampiony Portobelo a již namixované zeleninové salátové směsi. Ty jsou velmi praktické, stačí je vysypat do mísy a zalít zálivkou. 
al14.jpg
Foto: Klára Křížová

Zkrátka nepřijdou ani ti, co nestojí o maso nebo ho vůbec nejí. Pro ty jsme objevili rostlinný burger Veggano, který je zcela bez masa nebo Nature’s Promise Bio vital burger s červenými fazolemi. Můžete ale určitě vyzkoušet i vegetariánské párky, tofu či tempeh.
baba.jpg
Foto: Klára Křížová

Pokud dáváte přednost grilovaným sýrům před masem, pak vás určitě uspokojí nabídka různých sýrů, které se hodí na gril. My jsme si vybrali pooštiepky s brusinkovou omáčkou a plísňový sýr s barbeque kořením.

Celou nabídku produktů pro grilování v Albertu najdete na Albert.cz/gril

V Albertu seženete pro grilování vše, co potřebujete. I dřevěné uhlí.

Jak se nám grilování povedlo? To si přečtete v dalším článku

Naše inspirace na Albert.cz/gril
60e56ea746f82obrazek.png

Reklama